קחו הכל – אל תגעו לי באופנוע

למרות שהנושא מהוה את אחד מנושאי הדיון העיקריים בפורומים הדו גלגליים בארץ, לא עסקתי עדיין בעליית מחירי הביטוח חובה לאופנועים (וקטנועים), הצפויה להתרחש בקרוב. מקווה שאמצא את הזמן לכך, אך בינתיים – הודעה מפורום 8 בתפוז, העוסקת בעליית המחירים הצפויה, והשפעתה על אזרח קטן אחד. אין באפשרותי לדעת עד כמה הבחור bronco88, רציני, אבל בהחלט ניתן להבין מדוע הדבר כואב לו עד כדי הכרזה על עזיבת הארץ.

בתקווה שההודעה המצוטטת לעיל, תתרום קצת להרחבת הידע בנושא, בקרב מבקרי הבלוג שאינם נמנים על הקהילה הדו גלגלית:

  "שלום לכולם,

כמו כל מי שרוכב על דו"ג להנאתו, אני מוצא את העובדה שהעלו את מחירי הביטוח מטרידה מאוד. ניסיתי להבין אם אני אוכל לעמוד בזה כלכלית והבנתי שאני מסוגל- כעת השאלה היא אחרת: אם אשלם את מחיר הביטוח (ואני לא מתכוון לרכב בלי ביטוח) זה בעצם לעודד את המגמה הזו של ההתעללות ברוכבים: ואם אעבור לרכב (ישן ומסריח) אסבול אני בעצמי.

 היום, כשישבתי בפורד פיאסטה 84 מעופשת, במחיר של זוג אגזוזים פתוחים הגונים, הבנתי את התשובה. אני לא יורד מדו"ג. בחיים לא. ואף אחד לא יכריח אותי. אני גם לא רוצה להיות עבריין וטיפש ולנסוע בלי ביטוח.

בשבילי דו"ג זה דרך חיים. כמו אוויר לנשימה, שפיות, ספורט, שלווה. ואף פקיד לא ייקח את זה ממני.

 אז מה לעשות?

אני החלטתי שאני מכוון מהיום והלאה את דרכי החוצה ממדינת ישראל. אמנם לא היום ולא מחר, ואולי לא עוד חודש. אבל אני לא רוצה לסבול את השערורייה של הביטוחים מחירים כבישים רישוי שהולכת פה. ולמי שיגיד שזה שטחי, ארץ הקודש, דם שנשפך וכל טיעון אחר: אני שרתי (ת דגושה. לא שרתתי כנהוג. זה לא נכון לכתוב כך) בצבא כמו כולם, התנדבתי לעזור במד"א וכל מיני מקומות. איבדתי חברים ומכרים בפיגועים ובצבא. לכל אחד יש את נק` השבירה שלו והעקרונות שלו.

האופנוע זה קו השבירה שלי.

 ויודעים מה? אם היו מעלים את מס ההכנסה ב 5%, היה אכפת לי פחות. היה מעצבן, אבל לא הייתי עוזב. גם אם הייתי צריך לשרת 60 יום בשנה מילואים, היה אכפת לי פחות. גם אם היו מחזירים רק את ערוץ אחד בטלויזיה ואוסרים על נינט להופיע לעד בכל סוג מדיה אפשרית, לא הייתי עוזב. קחו הכל- אל תגעו לי באופנוע."

  להודעה המקורית והדיון (המעניין!) שהתפתח בעקבותיה, הקישו כאן

Save

Save

מודעות פרסומת

תגובה אחת

השאר תגובה