הגולש הדו גלגלי בישראל, ו-eBay

לא המלצה לפעולה, כי אם נקודה למחשבה…logoebay_150×70.gif

אין זה סוד שרוב גולשי האינטרנט בארץ המחזיקים באופנוע, הגיעו בשלב זה או אחר למקדש המכירות העולמי eBay. חלקם הגדול ביקר, התרשם וכנראה נרתע משליחת כספו על פני הרשת, אך לא מעט הפכו את האתר למקום נוסף בו מבקרים לפני ביצוע פריט האבזור או חלק החילוף הבא.

ירידת ערך הדולר לעומת השקל, הפכה את הקנייה בארה"ב לאטרקטיבית עבור הגולשים הישראלים. בדיקה שערכתי לאחרונה, עת רכשתי דוד פליטה משומש עבור אופנוע של חבר לעבודה, גילתה שניתן להשתמש ב-Pay Pal, השירות הנלווה ל-eBay, כ"בנק מזומנים" עבור רכישות עתידיות במטבע דולרי.

הבהרה חשובה: עבורי, כל "השיטה" המתוארת לעיל (שאין בה שום דבר שאינו חוקי או חסוי), עבדה.
ואני אסביר: גולשים המבצעים רכישות ב-eBayc בתדירות קבועה (אני למשל, מבצע רכישה אחת לחודש), יכולים להעביר לחשבון PayPal סכום כספי שיומר לדולרים ע"פ השער הנוכחי הסכום יישמר כיתרת זכות (Credit) ויכול לשמש בעתיד לרכישות מהאתר. היתרון בכך, הוא בהכנסת סכום כסף בשער נמוך, שיישאר לזכותנו גם אם שער הדולר יעלה. בכך בעצם, אנחנו הופכים את PayPal לחשבון לאחסנת דולרים ללא מאמץ.
עם זאת, ישנם מס' חסרונות שצריך לקחת בחשבון:

1. אזרחים ישראלים שלא מחזיקים בחשבון בנק בארה"ב, לא יכולים למשוך את הכסף הנ"ל חזרה. השימוש היחידי הוא לקניות נוספות. זו הסיבה שהמלצתי מיועדת רק לאלו המבצעים רכישות בתדירות קבועה.

2. קיים סיכוי, גם אם קטן, שהדולר ימשיך לרדת לשיאים חדשים, והשקעתכם בהעברת כספים כעת, לא תניב תמורה מקסימלית. עם זאת, עדיין הסיכוי שהדולר יעלה, גדול יותר.

3. אם לא תמצאו מה לרכוש ומקביל הדולר יישאר באותו השער (פחות או יותר), הרי שאתם מפסידים ריבית אפשרית שיכולתם לקבל על הכסף, לו היה שוכן במקומות אחרים.

ופרטים קטנים לפני סיום:

שער הדולר (נכון ליום א', ה-24 לדצמבר 06'): 4.186 שקל.

לא רוצים להשתמש בשיטה וב-PayPal? מעדיפים לשלוח מזומן? הנה עוד דרך להשיג דולרים, מ-Ynet.

עוד יומיים מתחיל ה-Sale האגדי בארה"ב, שלאחר חג המולד… מבצעים, דילים ומחירי חיסול על כל פריט אפשרי… |אייקון של רמז עבה|
כאמור – נקודה למחשבה…

מודעות פרסומת