מוטוריקה שאינה דו גלגלית: המטמון הפורטוגלי

בעקבות קישור שפורסם ב-CF, הגעתי לפורום ספרדי בו פורסמו מס' תמונות שהן לא פחות ממדהימות.

אם אני מצליח להבין נכונה מהתרגום העילג של גוגל לדף הנ"ל, הרי שלפני כ-15 שנה, מסיבות לא ברורות, נעל בעליו את המקום ולא סיפר לאיש על שמכיל המבנה. דלתות המחסן רותכו מבחוץ כדי להבטיח שאיש לא יחזה בסוד שצופן בחובו המקום.

ובהתאם – לא ברור מדוע עכשיו החליט אותו אלמוני פלוני, לשבור את הריתוכים.

אבל המחזה מדהים: עשרות מכוניות עתיקות, הנראות כמקוריות לחלוטין, שוכבות וממתינות תחת שכבות אבק בתוך המחסן שהיה עד כה סגור ומסוגר. חלקן לא משופצות בכלל או מוזנחות במיוחד, הצמיגים של השאר  נראים יבשים מהתחזוקה הרעועה וכנראה שכך גם שאר חלקי הגומי והפלסטיק ברכבים – אך באופן כללי: מקוריות.

מי שקצת שולט בתחום (לא אני), יזהה שם מכוניות מרוץ, רכבים אמריקאיים משנות ה-50 וה-60, ומס' רכבים שנחשבים כבר היום לפריטי אספנות מבוקשים במיוחד. לא אתפלא אם שוויו של המטמון הפורטוגלי, חוצה את קו ה-100 מיליון דולרים…

לחצו כאן כדי לצפות ברצף התמונות בפורום הספרדי

שימו לב למרחק בין מקום עמידת הצלם לקיר הרחוק, ולכמות הרכבים הדחוסים בחלל זה (הקליקו להגדלה):

afa84.jpg

מודעות פרסומת

תגובה אחת

 1. ינוקא

  כבר היו דברים מעולם. בשנות השמונים, כזכורני, פשט יצרן טכסטיל צרפתי את רגלו ופועליו נותרו חסרי כל. היות וזעמם נזקק לשסתום פריקה, הם הסתערו על מבני ענק סגורים ומסוגרים בתחום המפעל שאיש לא הורשה לגשת אליהם.
  ובכן מה מצאו שם, לדעתכם?
  הובי!

  היה לבעל הבית הובי, קצת יקר, ושבעטיו גם פשט את הרגל, לקנות, לאגור, למחזר ולשחזר מכוניות עתיקות וקלאסיות, ברמה הכי גבוהה שיש.

  הפועלים הפכו את האתר למוזיאון. הכסף מהמבקרים – דמי אבטלתם.
  הסיפור המלא פורסם בזמנו ב "אוטו" ושמא היה זה עוד קודם ב" טורבו" ?…

השאר תגובה