על נשים ואופנועים

בהמשך לכתבת הוידאו הזו שפורסמה ב-Ynet, והדיון שהתפתח בפורום פג"ז:

איך נשים מסוגלות לעשות מנוי על עיתון שכזה, שרק מקבע את הדיעה השובינסטית הרווחת, כנגד הנשים עצמן? איך הן לא מתמרמרות כנגד תכנים שכאלו? ההתייחסות לאישה הרוכבת על אופנוע כאל קוף (!) שמצליח לעשות פעלולים מרשימים, אולי מעלה חיוך דל על שפתי הגולשים הזכרים הצופים בכתבה, אך משרישה , יותר מכל, בקרב הנשים עצמן יותר ויותר את העובדה כי מקומן אינו מאחורי ההגה או הכידון.

כתבה שכזו, לא שונה מכרוז הקרקס הנודד שהגיע לעיירה לזוג הופעות וזועק ברחוב הראשי:
"בואו לראות! מוטציה מוזרה! יותר מוזר מהדימיון! אישה על אופנוע!"

במקום שעיתון כמו "לאשה" (אמור להיות מגזין שנעשה ע"י נשים עבור נשים, לא?) יתיחס ל"תופעה" הזו בשיוויון נפש, כאילו מדובר על דבר של מה בכך (וזה באמת כך), הרי שהוא מעדיף להתייחס אל הנושא כאילו מדובר בנשים שפרצו את גבולות הטריטוריה הגברית… לא פחות.

עם כתבות שכאלו, הסיכוי שנשים נוספות יעשו את המהלך והצעד הנדרש לקראת רישיון על דו גלגלי, רק קטן. נמשיך לראות כתבות שכאלו פעם בכמה חודשים, כשעוד כתבת מתחילה "תחפש נושא" לתחקיר, ועוד אופנוענית תשתף איתה פעולה בשביל 2.5 דקות הפרסום המגולמות בכך.

מודעות פרסומת

2 תגובות

  1. CrazyVet

    מסקנה – נשים רוכבות לא צריכות לשתף פעולה עם יוזמות שכאלה.
    ולאשה? עיתון של שנשים עושות למען נשים? לדעתי עיתוני הנשים הם כלי אינדוקטרינציה נוח ל"חינוך" נשים למקומן ה"נכון" בעולם ואיך הן "צריכות" להתנהג. עיתונים כאלה אחרים להרבה בעיות של נשים, ולא רק אלה שציינת.

  2. לימור

    לי יותר הפריע בכתבה, זה ההתייחסות של המדריך לכתבת, שלא היה מתייחס כך, אם היה גבר במקומה.

    צריך לזכור, שעם כל השאיפה לשוויון, עדין, יש יותר רוכבים מרוכבות, אז כן ראוי להתייחס לנושא זה, רק אחרת.

השאר תגובה