אם אין חוכמות בגרוש ופילוסופיות בשקל, יהיו קישורים…

מקבץ קישורים שליקטתי במהלך הסופ"ש לרווחת קורא הבלוג, ללא קשר הדוק (אם בכלל) ביניהם:

* "אופנועים בשביל עדולם" היא כותרתה של הודעה בפורום טיולי אופניים בתפוז. זוהי הודעה המביעה מרמור על כך שאופנועים עברו בשביל עדולם שהוכן במיוחד בעבור רוכי אופניים. אז נכון, רוכבי האופנועים אכן לא היו צריכים להתעלם מהשילוט במקום ולא היו צריכים לרכב שם, ונכון – לא כל רוכבי האופנועים הם "טלית שכולה תכלת", אבל עדיין – גילויי הפחד שמביעים שאר רוכבי האופניים בהמשך אשכול ההודעות, מדהימים ומוגזמים. לכל מטבע יש 2 צדדים – הם צריכים לחשוב שוב אם הם לא קצת (המון!) מגזימים עם "הצורך להיות חמושים לקראת המפגש עם האופנוען הבא", וקהילת רוכבי אופנועי השטח צריכה לבצע חשיבה מחודשת – איך הגענו למצב בו אנו נתפסים כמאיימים כל כך דווקא על רוכבי האופניים החולקים עימנו את המסלולים. ברור שמפגש של אופניים מול אופנוע יסתיים כמעט תמיד לרעת החלש יותר, אך לדעתי הפחד נובע משילוב של התדמית הגרועה ממילא שיש לאופנועים באשר הם, יחד עם מס' תפוחים רקובים שהגיעו לדין ודברים (מילוליים ואף פיזיים ואלימים) עם רוכבי אופניים. חילופי דברים אלו הפכו מן הסתם להיות למייצגי שאר רוכבי האופנועים שעוברים על פניהם בשתיקה תוך מתן כבוד עממי.

ב-24 השעות האחרונות עלו מס' הודעות של חברי פורום אופנועי שטח בפורום האופניים, ומבצעים הסברה נכונה, שקטה, לא מתלהמת לטובת הדו גלגליים הממונעים. אנא המנעו מהתערבות באשכול ובפורום אם אינכם מסוגלים לשמור על הקו הנ"ל.
* אוניברסיטת FH Joanneum האוסטרית, הציגה פרוייקט שהכין צוות בן 7 חברים, במסגרתו תוכננו מודלים של 6 כלים "הדוברים" כולם את שפת העיצוב של חברת KTM. במסגרת העבודה, הוכנו כלי תחבורה שאינם קיימים כעת בליין המוצרים של החברה, אך בהחלט נראים כאילו תוכננו על ידה. מי שמכיר את מכונית העל של החברה, ה-X-BOW (ששמה מבוטא כ"קרוס-בואו") ואת שאר אופנועי החברה, יזהה את האלמנטים המצביעים על הקשר העיצובי בין הדגמים. בין כלי הרכב שהוכנו – אופנוע ים, סירת מרוץ, רכב שטח, כלי תחבורה מעופף ואופנוע פריסטייל אורבני. פנטזיה? לא בטוח – השמועה מספרת כי KTM אכן עובדת על גרסת שטח של ה-X-BOW. ע"פ מקורות ב-KTM מדובר יהיה ברכב "שלא יצריך הרבה שינויים כדי לסיים מרוץ של ראלי הדקאר"… לתמונות נוספות ולשאר הדגמים, הקישו כאן.

* טקסט מעולה על נושא הברך בכביש – נכתב בעבור בלייזר בשנה שעברה, אך פספסתי את עלייתו גם ל-Ynet בחודש ינואר 08. מומלץ!
* ועם כבר בפאנגס עסקינן – העובדות על אלי פאנגס הגיעו גם לבלוג "ממתקים" של עידו קינן – תודה על ההמלצה!

* ולסיום: משהו שיכול אולי להסביר את השקט שנכפה על הבלוג בשבועיים האחרונים, לאחר תקופת התעוררות מכובדת:

קופי של אייל ריטר מתוך המזבלה

מודעות פרסומת

השאר תגובה