רוכב מנוסה או רוכב משוגע?

כבר שנים שלא נצפתה רכיבה שכזו, כשהיא מתועדת בסרטון ועוד על כבישי הארץ. מובא  לצורכי דיון.

קטע הוידאו שלפניכם הועלה לרשת ע"י רוכב הימאהה FZR1000 המתועד. הסרטון, הכולל בעיקר את קטע הכביש המטפס מחמת גדר אל רמת הגולן, עלה בקבוצת פייסבוק בשם "רוכבי דו גלגלי" וגרם לסערה לא קטנה בקרב הגולשים. כה גדולה הייתה, עד שמנהלי הקבוצה התלבטו אם למחוק אותו מחשש שישפיע על רוכבים צעירים, לדבריהם, לרכוב באופן דומה.

התגובות לרכיבה המתועדת בסרט נעו בין 2 קצוות מנוגדים לחלוטין. חלק מהתגובות היו מלאות הערכה מצד אלו המכירים את אותו רוכב וותיק. הם התרשמו מיכולתו לרכוב באופן שכזה ולשרוד לאורך השנים הרבות שחלפו, על אופנוע כה מיושן ובקצב כה מהיר. שאר התגובות כללו בעיקר זעזוע של רוכבים רבים, מהסגנון הפרוע והבלתי מתחשב בשאר משתמשי הדרך (כדבריהם) של אותו הרוכב.

רכיבה ספורטיבית או רכיבה פרועה? מקצועית או מסוכנת? הרוכב מתאבד או יודע מה שהוא עושה? שימו לב, שגם הרוכב על האופנוע שבחלקו האחורי מותקנת המצלמה, לא טומן ידו בצלחת ורוכב בעצם בסגנון דומה.

מודעות פרסומת

14 תגובות

 1. Or Tsd Tal

  לא מטורף ולא מקצועי. סתם רוכב טיפש.
  מילא היה מתפעל את המצערת וההלוכים כמו שצריך. אבל אפילו את זה הוא לא עושה…

 2. אבי

  לא רואים מה *הוא* רואה אז קשה לשפוט.
  בכל אופן, מה-"כמעט" שם עם המכונית שבאה…. אפשר להעריך שאין לו הרבה "מרווח תמרון" ואם משהו יצוץ כאשר הוא משתמש בנתיב הנגדי, הוא כנראה יהיה צריך לסמוך מאוד על הרכב שבא ממול שיעזור לו וגם על הפועל של מע"צ שהניח שם את ח'תכת האספלט לפני ככה וככה שנים ועוד ועוד (ובקיצור על אלת המזל).

  באופן כללי – בהנחה שהרכיבה הספורטיבית לא נובעת מתוך רצון להגיע מהר אלא מהרצון למצות את היכולות ולקבל את האדרנלין (קוראים לזה – להסתכן. בואו נהיה אמיתיים) – אז…. הוא היה יכול להתנות לעצמו את השימוש אך ורק בצד הנכון של הדרך ולא לחרוג לצד השני. היה נהנה מהשכבות אדוקות, התמקצעות, אדרנלין באותה מידה ו…הרבה פחות סיכון לעצמו, לרוכבים סביבו ולעוברי האורח התמימים שמגיחים מולו.

 3. שי

  זה שהוא יודע להזיז את עצמו על האופנוע כל הכבוד.
  אבל למה לזלוג לנתיב הנגדי כל הזמן? ודווקא בפניות הכי עיוורות ומתהדקות הייתי לוקח את הפניה כמה שקרוב למעקה היות והמכוניות שם גונבות לנתיב הנגדי.
  וכמובן, שיש ניסיון, יותר קל לנצל את מלוא הרוחב של הכביש ( כולל הנתיב הנגדי ), ולכן גם הקצב גבוה בהתאמה, שאותו רוכב מיומן ישמור קו ובנתיב שלו, אז יהיה מעניין לראות אותו שומר על קצב.
  חבל שזה מה שרוכבים וותיקים מנחילים לצערים חסרי ניסיון ( היה שם קטע הצלה מאוד רציני, רוכב חסר ניסיון היה מתלבש על האוטו הלבן בקלות ).
  לדעתי למחוק סרטי וידאו שכאלה.

 4. סנדי

  מסכים עם כל מה שכתב שי.
  הרוכב המיומן בסרטון הוא זה שעל האופנוע שלו מותקנת המצלמה. הרוכב המצולם-סתם אידיוט.

 5. יובל

  התשובה פשוטה- משוגע הוא לא וזאת גם אינה הגדרה נכונה, מנוסה בטוח שכן ! רק רוכב מנוסה יכול ומסוגל לרכוב כך.מה שכן הוא חסר אחריות ורוכב מאוד לא מדוייק,חורג פעמים רבות מהמסלול ,מסוג הרוכבים ההופכים את הכביש למסלול מרוצים ,כי הם כל כך בטוחים ביכולם ובטוחים שלהם זה לא יקרה. בקשר לסיכון אחרים על פי הסרטון הוא מסכן בעיקר את עצמו.

 6. נועם

  הרכיבה לא נראית ספורטיבית במיוחד… לפי זויות ההטיה מהירות הפניה לא גבוה במיוחד ביחס לפיתולה. מה שכן רואים זה גז גז גז בישורות כולל וילי בלתי נשלט מדי פעם עם סגירות גז חזקות לירידה ממנו שזה הדבר האחרון שנדרש ברכיבה חלקה. הכניסה השלומיאלית לנתיב הנגדי במהירות אפסית בסיבוב תוך כמעט הורדת מראה לרכב ותיקון גס של נתיב כדי להתחמק…
  נראה כמו חבר'ה עם יד כבדה על הגז, יד גסה על הבלם, צעצוע (מצלמה אחורית) חדש, וזמן עודף. לא משוגע, סתם סתם.

 7. Naor Hershkovic

  אותי מעניין מי המורה המטומטם שהעביר אותו טסט
  בנוסף לא רק הוא דפוק אלא גם הרוכב שמצלם לא חסר לו, הפעמים ששניהם חותכים נתיבים בסיבובים צריכה ממני יותר מ2 ידיים
  אין שום קשר בין הרכיבה הזאת לרכיבה נכונה ובטח ללא לריגוש
  הדבר היחיד שאולי יש לו קשר לרכיבה הזאת זה הרצון למות ואני מקווה שזה יקרה לו לבד ולא יקח אחרים איתו

 8. ליאור שבח

  הצלם רוכב הרבה יותר חזק הוא כל הזמן שמר על קשר עין עם הרוכב מאחוריו אשר רכב בחוסר זהירות והרבה שגיאות אשר סיכנו את חייו .
  סתם מירוץ מיותר בכביש כל כך מסוכן במזל הסתיים ללא נפגעים …לא אהבתי ……….

 9. יוסי

  חתיכת ייצור , רוכב מקצועי הוא לא , להיכנס לפנייה חדה בנתיב הנגדי ללא שדה ראיה מי בא או מה עומד לו על הכביש , חוסר אחריות מקווה שילמד מהפוסט שהעלו עליו (עוד עם האופנוע המכוער הזה ) !!

 10. יוסי

  איזה ניסיון מה אתם מזיינים ת׳שכל , לא ניסיון , אלא ניסוי בבית לווינשטיין יעשו עליו אם ימשיך ככה לרכב , טפו טפו טפו..

 11. guy

  הוותק שלו הוא בקו ישר, עדיף שישאר ברכיבה בקו ישר כי מקצוען הוא בטח לא, אפילו לא קרוב. הוא מסכן את עצמו מתישהו זה ייגמר בצורה לא טובה, הפעם היה לו קצת מזל.

 12. izi br

  לא נסיון ולא נעליים,רוכב גרוע ביותר, יודע לתת גז בישורת ,בקיצור רוכב קטן וחמור גדול

השאר תגובה