רוכב אופנוע יבין מוטור סייקליסט

מגזין "מוטור סייקליסט" יורד ל-6 גיליונות בשנה

מוטור סייקליסט מצטמצם. הדעיכה במעמדה של העיתונות הדו גלגלית המודפסת, מתעצמת עם פרישתו של עורך המגזין הוותיק בעולם לדו גלגליים, וההודעה בדבר מעבר להדפסת 6 גיליונות שנתיים בלבד

מגזין האופנועים האמריקאי Motorcyclist הוא עיתון האופנועים הוותיק ביותר בעולם, שעדיין פעיל. לא פחות מ-104 שנים חלפו מיולי 1912, כשהתחיל לראות אור בלוס אנג'לס בדמות פרסום דו שבועי תחת השם: Pacific Motorcycling. לשם השוואה, מגזין Cycle World שהוא השני בוותק שעדיין פעיל, הוקם  משנת 1962 – צעיר מ-Motorcyclist ב-50 שנים.

ב-2013, עבר המגזין לידי תאגיד Bonnier.Corp שאיגד תחתיו מגזינים דו גלגליים רבים ומוכרים בארה"ב: Sport Rider, Cycle World, Dirt Rider, Sport Rider ועוד רבים אחרים. בעת ההכרזה על המהלך דאז, הכריז התאגיד כי איגוד המדיות תחתיו נועד לאפשר "יעילות עסקית" בכל הפעילות של המגזינים הדו גלגליים.

מוטור סייקליסט – במתכונת חדשה

גלגולים רבים עבר העיתון לאורך השנים הרבות, בכולם עמד איתן ויכול היה להם. אבל את המשבר הנוכחי שחווה העיתונות המודפסת ברחבי כל העולם, לא יכול המגזין לעבור בקלות ולא משנה כמה כסף או מאמץ משקיע התאגיד שמאחוריו: השבוע הודיע העורך מארק קוק (Marc Cook) בטור העורך שלו המתפרסם ברשת, כי הוא עוזב את תפקידו, וכי החל מאביב 2017, יעבור המגזין ממתכונת של גיליון אחד לחודש (וסה"כ 12 גיליונות בשנה) למתכונת חדשה של הדפסת גיליון מדי חודשיים.

עוד מסביר קוק בטורו כי נוף העיתונות הדו גלגלית משתנה, דוחף אל מחוץ לתחום את עיתונאי "הגרעין הקשה". טעם הקוראים והדרך בה הם בוחרים לצרוך את החדשות והידע הדו גלגלי שלהם, השתנה באופן מהותי. כל אלו ע"פ קוק, מכריחים את המוציאים לאור של Motorcycliist, לחפש כיוונים חדשים שיאפשרו את המשך הוצאת העיתון בהתאם להתמודדות הנדרשת עם הרשתות החברתיות.

סופה של תקופה.

לאתר המגזין: http://www.motorcyclistonline.com/

c700x420

ארבע שנים לגיליון "מוטו" האחרון – עיתון ומגזין האופנועים שהיה ואיננו

הרשמה לדף הפייסבוק של הכRובלוג

עקבו אחר האינסטגרם של הכRובלוג

הרשמה לערוץ היו טיוב של הכRובלוג

הכרובלוג – מעכשיו עם ערוץ עדכונים בטלגרם

Save

Save

תגובה אחת

  1. עמוס

    באסה שהחיים מצליחים לכופף דברים ועניינים , שלדעתי, נעים שהם באזור ולא פחות, חשוב שיהיו באזור.
    המהירות בה דברים משתנים סביב, הולכת ומתעצמת כמו ריבית דריבית, ובסופו של יום זה יבוא על חשבון משהו. זה לא יכול להיגמר בטוב הסחרחורת הזו.

השאר תגובה