דוקאטי V4 V4S

דוקאטי פאניגלה V4S: מהיר כמעט כמו אופנוע MotoGP

רוכבי ה-MotoGP של דוקאטי הקיפו עם הפאנגילה V4S את מסלול חרז הספרדי בזמן מדהים. רק 2.2 שניות מתחת לזמן המהיר ביותר שרשמו הם בעצמם, עם מכונת המסלול הרשמית של היצרנית.

מבחני טרום עונה, ועל אחת כמה וכמה – מבחנים ואימונים לא רשמיים, לא מהווים בד"כ  הזדמנות ליחסי ציבור עבור היצרניות. אבל לפעמים "אין ברירה" ואפילו היצרניות מפתיעות את עצמן.

מהם מבחני טרום העונה?

באופן מסודר ורשמי, נפתחת בד"כ עונת ה-MotoGP במבחנים הנקראים "מבחני טרום עונה". זו הזדמנות ליצרנית לבחון את האופנוע שפיתחה לקראת העונה המתקרבת ובאה, על גבי אחד מהמסלולים שמהווים סבב באליפות. עד מבחני טרום העונה האלו, היצרניות נאלצות לבדוק את האופנועים במסלולים הביתיים, שהם בד"כ קטנים יותר ואינם מאפשרים להשוות בין ביצועי הקבוצה בעונה החולפת, לבין האופנוע החדש שפותח.

מאחר והסבבים בארה"ב בוטלו לעת עתה, הוחלט בשל הקורונה לבטל גם את מבחני טרום העונה שתוכננו להתבצע במלזיה. כדי לשמור על כושר כללי ולמען אימון הרוכבים, התייצבה קבוצת דוקאטי על ששת רוכביה (כולל רוכבי קבוצת לווין) במסלול חרז הספרדי, והתאמנה שם עם הדוקאטי פאניגלה בגרסת ה-V4S – גרסת הביניים במשפחת הפאניגלה V4.

הקפה על V4S

בעוד שנתוני המבחן היו אמורים להיות סודיים ולא באמת מעניינים, ראו בסוכנות יחסי הציבור של דוקאטי הזדמנות פז בזמנים שהשיגו הרוכבים עם הפאנגילה V4S. אם בעונה הקודמת הושג זמן הקפה של 1:41:1 במסלול זה על גבי אופנוע הקבוצה ששוויו מוערך במיליוני דולרים, הרי שהפאנגילה V4S הקיף את המסלול בזמן של 1:43:3. רק 2.2 שניות איטי יותר!

וזה על אפנוע שמחירו בארץ כולל מיסים עומד על 226,000 שקלים, כן? בקושי 10 אחוזים ממחיר מפלצת המסלול הרשמית של היצרנית. וזו אפילו לא הגרסה הקרבית והיקרה ביותר של האופנוע הסדרתי. מחיר גרסת ה-V4R העומד על 310,000 שקלים, הוא-הוא הגבוה ביותר לדגם הפאנגילה.

סדרתיים

האופנועים היו לטענת דוקאטי, אופנועים סדרתיים שעליהם הורכבו מספר חלקים מהקטלוג של היצרנית, זה הזמין לכל לקוח. עיקר התוספות לדבריהם, היו האגזוז (סעפת+דוד) וסט הרגליות הגבוה יותר. בעבור חלק מהרוכבים, הותקנה ידית לתפעול הבלם האחורי באמצעות אגודל כף יד שמאל.

בכל אופן, אין כל חדש בכך שאופנועי הסופרבייק של כל היצרניות הם המרוויחים העיקריים בליין הדגמים, מהידע שזולג מהקבוצה הרשמית לאופנועים הסדרתיים. והפאניגלה מוכיח זאת היטב עם הפרש זמנים כה קטן בינו לבין אופנועי הקבוצה הרשמיים.

מרשים!

ובאותו נושא:

סופרבייק השנה – 2020

דוקאטי מציגים את ה-V4 סטריטפייטר

השאר תגובה