אגזוזים רועשים מדבקות לחץ

Loud Sucks

אתר אמריקאי בו נתקלתי במהלך שיטוט סתמי, מעוניין לשמר את אפשרויות הרכיבה המצטמצמות מדי שנה עבור רוכבי היבשת הרחוקה, בדרך של הטפה לרוכבים וניסיונות שכנוע אידיאולוגיים.

האתר, אליו מובילים זוג דומיינים – LoudSucks.com ו-RideStealth.com, מנסה לשכנע רוכבים אמריקאייםberham-customs-shiny-harry-glemseck-101-2016-3_29474889905_o לבחור בדודי פליטה (אגזוזים) שאינם מרעישים, כדי למנוע ככל האפשר את התרעמות הרשויות כנגד ציבור הרוכבים כולו. האגזוזים יוצרים מפחידים עוברי אורח שלווים, פוגעים בנדידת הציפורים העונתית ובעיקר מיותרים. רגע לפני שהרשויות סוגרות את אופנועני ארצות הברית במחלקות סגורות ונותנת להם לרכב גם במסלולים בודדים, גם האתר כדי לעצור את המגמה. משהו בסגנון: "בגלל מס' עשבים שוטים, כולם נדפקים".
ניסיונות שכנוע דומים, בעיקר כאלו הפונים לרוכבים שמתפרעים בכבישים, נראו גם ברשת הישראלית בעבר הלא רחוק. הטיעון זהה – תמשיכו לרכב בדרך הזו, והרשויות יצרו את צעדינו, מחירי ביטוח החובה יעלו ובכל פעולת מחאה לא נזכה לגיבוי הציבור הרחב. התפרעות בכבישים, כך טוענים המטיפים, משניאה את הרוכבים על שניים בעיני הקהל. המשפט הממצה הוא תמיד זהה: "התדמית שלנו נפגעת".

ואני חוזר על מנטרה שנשמעה לא מעט, בעיקר בפורום "אופנועים" של IOL ז"ל (פורום הדו גלגלי היחיד ברשת בזמנו, שהתגלגל לפורום האופנועים בתפוז – הגדול ברשת הישראלית) – "התדמית לא יכולה להפגע עוד – היא כ"כ מרוסקת, ששום מעשה כבר לא יוכל להרוג את הגווייה עוד יותר".

ובמילים אחרות: לעזאזל עם הצדקנות – תנו לרכוב בשקט!

אני בהחלט מסכים שיש להטיף לרכיבה בטוחה וזהירה, אך הדבר צריך להגיע מנקודה אחרת לגמרי: מתוך דאגה לשלום משפחת הרוכבים הישראלית, לא מתוך דאגה לתדמיתה. פשוט כי אין תדמית לדאוג לה…

השאר תגובה