אופנוע 125 יורם לביא

ביעור חמץ

השבועיים האחרונים היו מטורפים למדי במסגרת העבודה, והכתיבה בבלוג נפגעה בהתאם.

מה קרה בתקופה הזו?

* שר האוצר חתם על תקנות מס חדשות, המשוות בין מס של אופנועי 125 סמ"ק (עד אז, במיסוי של 85 אחוזים כשאר האופנועים) למס הקנייה של המוטל על קטנועים (40 אחוזים בלבד). והתוצאה? מבול של טלפונים שצנח על הסוכנות בימים שעברו לאחר מכן, וגם – לא מעט הזמנות של לקוחות עבורם הפך רעיון רכישת אופנוע חדש "מהסוכנות" לחלום בר השגה.

* בין כל העבודה שלפתע מילאה את ידיי בייתר שאת, הספקתי להתראיין לפול גז. את הראיון, שנערך לרגל 6 חודשים שמלאו לתחילת עבודתי ב-KTM, ניתן לקרוא כאן

muddy-adv990.jpg
* תערוכת גלגלים מתחילה נפתחת מחר בגני התערוכה (תמונות טרום פתיחה). בצל ה"באזזז" שנוצר סביב ה-KTM 125, לא היה קל לפנות זמן ותשומת לב לתערוכה שבפתח. התוצאה צנועה למדי, וכמובן שתקציב רב יותר (אם הייתי משתכנע בעצמי שיש בו צורך), היה יכול להעצים את הנוכחות של KTM באולם הראשי, אך אני בכל זאת מרוצה.

בשנה שעברה למשל, בתערוכת אוטומוטור 2006, הוצגו 3 אופנועים בלבד, כשאף אחד מהם אינו כלי שטח טהור (רק אופנוע 450EXC סופרמוטו, אדוונצ'ר 640 ואדוונצ'ר 990). השנה, לשמחתי, מוצג המותג בצורה מרשימה ומקיפה יותר.

* מי ששם לב לדף המכירה של האופנוע שלי, בוודאי שם לב שהוא הורד ונמחק. בצל כל הפעילות האינטנסיבית, הספקתי גם למכור את האופנוע הפרטי (KTM 520EXC שנת 2001). האופנוע, שהיה ברשותי למשך התקופה הארוכה ביותר (שנתיים) לעומת שאר הכלים שהיו בבעלותי, היה נפלא. למרות הכח הרב, משקלו הנמוך והוורסטיליות הרבה (שימש אותי גם כאופנוע סופרמוטו), הכלי ייזכר אצלי בפינה חמה בלב, בעיקר כזה שלימד אותי את צפונות רכיבת השטח ובעצם הוביל אותי לרכישה הבאה – לאופנוע ממוקד שטח.

1_96453414.jpg
* אז… כן. הצטרפתי ל"באזזזז" והזמנתי לעצמי KTM 125EXC ממודל 2007. אמנם למחיר החדש שנקבע לכלי היה משקל חשוב בהחלטה על הקנייה, אך ייאמר לזכותי שקיימתי רכיבת מבחן לפני כחודש על אופנוע שכזה, כדי לוודא שאני אכן בדרך הנכונה.

מזל – מזל – מזל שלא הזמנתי אז את האופנוע במחיר מלא (חיכיתי למכור את שלי) – לא יודע איך הייתי מרגיש אם שבוע-שבועיים לאחר הקנייה היה המחיר צונח לפתע ב-12 אלף שקלים… בכל אופן, מעמד ההזמנה של האופנוע החדש היה משעשע: לכמה רוכבים מזדמן למלא טופס הזמנה לאופנוע חדש ולחתום הן בצד הסוכן והן בצד הלקוח?

תגובה אחת

השאר תגובה