אופנוע בשטח רומניאקס

רדבול רומניאקס 2012 – יורם לביא מסכם את יום השטח השני והשלישי

רומניאקס – אמצע המרוץ: אתמול, יום חמישי ה-14.6.12, יצא לדרכו חלק השטח "האמיתי" של המרוץ, שמארגניו גאים לכנותו: מרוץ הראלי אנדורו הקשוח בעולם. בהתחשב בעובדה שזה ככל הנראה אחד המרוצים הבודדים שמשלבים רכיבת ניווט בין מקטעי אקסטרים אנדורו אכזריים, הם כנראה צודקים.

כפתה על הרוכבים מנוחה

החל מהשעה 04:30 בבוקר החלו הרוכבים לזנק למרוץ, מנקודה המרוחקת כ-15 ק"מ מהפאדוק, תוך ניווט ברחובות העיר סיביו עד לשער רד בול המפורסם. הרוכבים הוזנקו בזוגות, בהפרש של דקה בין זוג לזוג, ויצאו ל-109 ק"מ של שטח המשלב קטעים פתוחים לרוב עם אתגרי אנדורו קלאסיים של שיפועי צד חלקלקים מבוץ. עליות ארוכות ותלולות בין צמחייה עבותה וירידות בלתי נגמרות.
נקודת השירות שנקבעה באמצע המסלול, כפתה על הרוכבים 20 דקות מנוחה עד להזנקה להמשך המסלול, ובה הספיקו לאכול, לשתות ולתדלק את האופנועים.

נקודת מפנה מנטאלית ברד בול רומניאקס

בעבור יורם לביא, הייתה זו גם נקודת מפנה מנטאלית: שיטת הניווט המעט שונה ואופן הרכיבה על ה-FreeRide השונה במקצת מרכיבה על אופנוע אנדורו בתוואי זה, "הסתדרו" לו טוב יותר וקצב הרכיבה השתפר משמעותית. הרכיבה זרמה יותר, ומס' עליות טכניות דרך נחלי מים זורמים ועמוסים במדרגות סלע חלקלקות, תוקלו בצורה מהירה למדי. בסופה של הרכיבה, אותה סיים יורם בערך בשעה 12:00 בצהריים, התגלה כי ההרגשה הטובה אכן תורגמה לתוצאות: יורם שזינק מהמקום ה-47, סיים במקום ה-30 את יום הרכיבה, והוא כעת מדורג בטבלת הקטגוריה הכללית במקום ה-31 עם זמן כולל של 4 שעות ו-54 דקות.

אודי לפיד, שזינק למרוץ מהמקום ה-30, סיים את היום במקום ה-37 וזהו גם מקומו בדירוג הכללי עם זמן משוקלל של 5 שעות ו-6 דקות (12 דקות אחרי יורם). גם איציק קלנר שיפר היטב את מיקומו במהלך היום: איציק זינק מהמקום ה-61, עקף רוכבים רבים וסיים את היום במקום ה-41 בדירוג הכללי של הקטגוריה, עם זמן כולל של 5 שעות ו-16 דקות (10 דקות אחרי אודי).

בהרי הקרפטים

היום ייצאו הרוכבים ליום המרוץ השני בהרי הקרפטים, ל-110 ק"מ נטו של רכיבת שטח. בנוסף, מובטחת גם הפעם התקפת חושים מהממת מהנופים המרהיבים העמוסים במכשולי עבירות מרושעים למדי.
ע"פ המארגנים, יום מרוץ זה יהיה מעט קשה יותר מיום האתמול. אך יש גם נחמה בעניין – יום הרכיבה השלישי (מחר) צפוי להיות קשה עוד יותר..

סרטון מסכם מערוץ היו טיוב של הכרובלוג, נערך באישון לילה בחדר המלון ברומניה…

קישורים שקשורים

רדבול רומניאקס – יורם לביא ביום השטח הראשון

רדבול רומניאקס: יורם לביא בקטע הפרולוג

רדבול רומניאקס 2012 – יורם לביא מסכם את יום השטח הרביעי והאחרון

רדבול רומניאקס 2012 – טרור עלי אדמות בימי המרוץ 2+3

הכרובלוג בפייסבוק

השאר תגובה