רכיבת שטח בלילה

רכיבת שטח בלילה – הקסם

רכיבת שטח בלילה: יש בה משהו מאוד אחר ושונה. אפילו כשהיא נעשית בליל ירח מלא. השפעת האבק של הרוכב לפנייך, אלימה יותר בהפרעה לזרימת הרכיבה. אם באור יום, סובל הרוכב רק מטעם העפר שפיו ומראות לקויה, הרי שברכיבת לילה, במיוחד עם אמצעי תאורה חזקים ונוספים, הופך האבק גם למסמא ומסנוור, כשהוא מחזיר לתוך עיני הרוכב את אורות ההלוגן העוצמתיים.

רכיבת שטח בלילה

קל מאוד להתפתות ולרכב רק על פי מה שרואות העיניים בתוך אלומת האור הנפרשת לפני הרוכב, אך מאחר ולא מדובר על יותר מ-8 או 10 מטרים קדימה, הקצב הוא בהכרח איטי יותר. דווקא כיבוי אמצי התאורה הנוספים והסתמכות על הפנס הקדמי (והמקורי) בלבד, מחייבת את העיניים לצאת מהגבולות המוכרים והנעימים שמכתיבה מניפת האור החלושה, ולבלוש עמוק לתוך החשיכה. הקצב בדיעבד, דווקא עולה כשזה קורה.

אך למרות הכל, זוהי חווייה מהממת. לא פחות. בטח ובטח כשזו הפעם הראשונה שלי עם אופנוע ברכיבת לילה. התוואי נראה כ"כ שונה לעומת אור היום, עד שמרגישים כאילו רוכבים באיזור אחר לחלוטין. גם מזג האוויר, שירד לטמפרטורות קרירות בנקודות הגבוהות, הרגיש כמו מסע לארץ חדשה ורחוקה מאוד מהלחות של מישור החוף המהביל. מומלץ במיוחד בחודשי הקיץ הלוהטים.

טיול מועדון KTM והוסאברג – יום חמישי ה-2 לאוגוסט. יצאנו להקפה של 91 ק"מ מקימל שבגלבוע בהובלת ערן וולנברג. 14 רוכבים: 0 תקלות\פאנצ'רים\נפילות או עיכובים. צילומים: ג.ג.

יש לכם Google Earth? הקליקו כאן להורדת הקובץ המכיל את המסלול המלא של הטיול והקליקו עליו בתום ההורדה

ובאותו עניין: רכיבת לילה למסעדה כורדית

השאר תגובה