אופנוע חשמלי

נתפס ברשת: אופנוע חשמלי אינדונזי עטוף קרבון

אופנוע חשמלי הוא משהו שעדיין רחוק מלדגדג לאופנועי בנזין בעולם את נתוני המכירות. אופנועים חשמליים אומנם נמצאים איתנו כבר שנים לא מעטות, אך עדיין לא הצליחו לפרוץ אל תודעת הרוכב הממוצע כאופצייה רלוונטית מול האופנועים מונעי הבנזין. כמה רחוקים הם? לשם השוואה – יצרנית האופנועים החשמלית זירו, נאבקת למכור במשך שנה שלמה בכל העולם, את מה שהארלי דוידסון מוכרת ביומיים בלבד.

נתון המומנט

הזירו, כמו שאר האופנועים החשמליים, אולי נופל עדיין בסעיף "השימושיות" הכל כך חשוב – מול שארzero-motorcycle-2 שאר האופנועים "הרגילים", אבל יש סעיף מעניין בו הוא מצטיין, וזה נתון המומנט. למעשה, הוא מציג בסעיף גמישות המנוע הזה, יותר מומנט מהסוזוקי היאבוסה 1300. וזה לא צחוק בכלל. רכבתי על הזירו SR ואין ספק: התאוצה פשוט מהפנטת, מרתקת ובלתי מוכרת לרוב הרוכבים, גם לא לאלו שרוכבים שנים על אופנועי ליטר ספורט קרביים.

נתון הסעיף הזה, גרם לבונה האופנועים ראם ראם ג'נואר מסדנת האופנועים באינדונזיה White Collar Bike, לקחת את דגם ה-SR של זירו, שסובל ממראה די משעמם, ממוצע וממש בלתי מיוחד, ולבנות לו מעטפת עם פרשנות פרטית משלו שתתאים ליכולות התאוצה הללו.

ידיות בלם על הכידון. מ-2 הצדדים

"בגדול, זרקתי הכל מלבד הסוללות והשלדה" אומר ג'נואר. אפילו את חישוקי הגלגלים הוא החליף בכאלו בעלי "שפיצים" שיוצרו מאלומיניום תעופתי 7075-T7. מלפנים הוחלף המזלג הטלסקופי באחד הפוך ושמנמן של ימאהה R1, וכך גם מערכת הבלימה הקדמית. משולש עליון שכורסם מאלומיניום, מתאים את המזג החדש לשלדת הזירו.

הרוכבים האינדונזיים מכירים מאוד את הרכיבה על קטנועים, ורבים מהם אוהבים את השימוש בידיות בלם על הכידון. לכן, ג'אנואר החליט להוסיף קצת טעם מקומי לאופנוע הפרוייקט שלו: רגלית הבלם האחורי המקורית הוסרה והוחלפה בידית בלם שהותקנה על הכידון בצידו השמאלי, היכן ש"אין קלאץ'" בזירו (הזירו הינו ללא תיבת הילוכים ועל כן, אין בו ידית מצמד).

איזה צליל עושה מנוע שלא מתניע?

לסיום, לאור העובדה שהזירו לא מפיק שום צליל בזמן הנסיעה, מאחר והמנוע החשמלי לא מייצר שום רעש מלבד שריקה חרישית ("וזה מסוכן" טוען בצדק ג'נואר), יכול הרוכב לבחור בלחיצת כפתור בין רכיבה במצב Sound, בו מיקרופון קטן שקרוב למנוע מגביר את צליל השריקה שמייצר האופנוע, באמצעות רמקול שממוקם בתוך תיבת ה"כמו מיכל דלק" של הזירו. האפשרות השנייה של הרוכב היא פשוט רכיבה בתצורת Sillence – ללא מגבר בכלל.

אם מעטפת הקרבון שהתאים ג'נואר אינה לטעמכם, מוצע האופנוע גם בתצורת קפה רייסר מגניבה, עם פנס LED עגול וגדול בקוטר 5 אינץ' מלפנים, מראות מתחת לגובה ידיות הכידון ופרופיל נמוך כמו שצריך.

זירו מקורי? כבר לא

התוצאה? מיוחדת, מגניבה ומודרנית להפליא. שיפור מוצלח מאוד למראה הסטנדרטי להפליא של הזירו המקורי.

גלריית תמונות 

 

ובאותו נושא:

ה-MOTOE בגרמניה: מרוץ אופנועים חשמליים ראשון באליפות

אופנועים חשמליים: בקרוב הדור הבא שיחסל את מנועי הבנזין?

מוטוקרוס חשמלי אמריקאי בסרטון ישראלי מקורי

עוד אופנועים מיוחדים

השאר תגובה