יום הרוכבת נשים ואופנועים קניית אופנוע

יום הרוכבת הבינלאומי 2017יום הרוכבת הבינלאומי – נשים הרוכבות על אופנועים זה עדיין לא מחזה שגרתי בכל רחבי ישראל. אבל השינוי הזה קורם עור וגידים כבר במשך שנים, ורוכבות חדשות מצטרפות למעגל הרוכבים. כבכל שנה, בשבת הראשונה של חודש מאי, אפשר לחגוג את ההישגים הללו מחדש. ויש גם סרטון בסוף!

יום הרוכבת

אתמול (שבת, 6.5.17) התקיים בפעם ה-11 בישראל ובמקביל לשאר העולם, יום הרוכבת העולמי והוא נחגג ברכיבה משותפת ב-2 מסלולים, כביש ושטח. בסיום, נחתם האירוע בהפנינג מרובה משתתפים בפארק רעננה.

מזג האוויר היה מדויק, המוזיקה הייתה טובה, עם ביט כבד שהקפיצה את המשתתפות ונערכו הגרלות בין הרוכבות עם פרסים מטעם נותני החסות השונים. משפחות רבות שלא היו קשורות לתחום והגיעו לפארק כדי לנפוש, זכו בשיעור מחכים לגבי הלגיטימיות הנשית לרכיבה על אופנוע בישראל.

השינוי החל

בתחום שבמשך שנים נתפס כגברי בעולם ובישראל, החל השינוי כשהוא מזדחל באיטיות, אך באופן מבורך ורצוי, כבר לפני שנים. לדעתי, המהפך העיקרי הגיע מה"בום" שקיבל הענף הדו גלגלי בשלושת או ארבעת השנים האחרונות בכל הקשור למכירות אופנועים (לעומת קטנועים).

לשמחת כולנו, הגדילה במכירות האופנועים הביאה לא פסחה על המגזר הנשי והכניס רבות מהן, אל מעגל הרוכבים. לפי כמות הגברים שהגיעו לחגוג ולכבד את המעמד, נראה שהשינוי מתקבל בשמחה. בעיקר אצל דור הרוכבים הצעיר שעבורו "בחורה רוכבת" היא כבר לא מחזה חריג במיוחד.

ניפגש בשנה הבאה!

הכרובלוג בפייסבוק

עוד נשים רוכבות

סרטי אופנועים

6 תגובות

 1. עמוס ברעם

  נראה שהיה שמח למרות שעל פניו מספר הבנים כבוה ממספר הבנות.
  יש מקום לבחון את קיום האירוע אם אחרי 11 שנות פעילות זו כמות הבנות שמגיעה …🤔
  העיקר שמי שהגיעה נהנתה ומי שהצטרף נהנה אף הוא.

 2. כRובי

  אם התרשמת שהיו יותר גברים מנשים, זו טעות שלי בצילום\עריכה. היו הרבה יותר נשים. למעשה, היה מרמור קל בקרב המשתתפות על שנאסר על רוכבים גברים לקחת חלק ברכיבה. מסתבר שהיו שרצו להשתתף ולכבד ובגלל חוסר הבנה, לא הגיעו ובכך נגרמה דלילות גדולה מקרב החוגגים הגברים.

 3. קסד

  הכנתי תגובה מושקעת (לדוגיגים) לנוגע בסינר הרנטגן בצבע בזוקה מזעזע שהופך אותן לעבות הבשר מאחורי הדלפק של המעדניות הרוסיות
  אבל הופה! לקחים הופקו.
  ריקושטים במרשתת מעידים על חולצות לבנות בטוב טעם.
  אז השנה לא בא לי לעצב.
  בא לי לפרגן.
  (קופי פייסט לדוגיגם כשיפורסם יום הרוכבת)

 4. כRובי

  סימן להצלחה #1: כשקסד בכבודו ובעצמו, איש הצללים והאגדה, מגיב אצלך לטקסט שכתבת. אז, ורק אז, אתה יודע שעשית משהו נכון….

 5. קסד

  מצעד הרוכבות.
  מצעד ה9 במאי ("פפואס! אם לא צבא רוסי מישפחה שלך היתה סבון במגף נאצי בלאט!"
  או כמו שאמרה בכירה רוסיה שאני עובד תחתיה – "ליהודים נהרגו רק שישה מיליון, לרוסים מאות! בזכותי את חי!!")
  וכעת (בדיוק ברגעים אלה) מצעד השרמוטות.

  ואני שואל – יש עוד לאן להיתדרדר מכאן?

השאר תגובה