יום הרוכבת הבינלאומי 2017

Woman-rider-bike-motorcycle-kruvlog

נשים הרוכבות על אופנועים זה עדיין לא מחזה שגרתי בכל רחבי ישראל. אבל השינוי הזה קורם עור וגידים כבר במשך שנים, ורוכבות חדשות מצטרפות למעגל הרוכבים. כבכל שנה, בשבת הראשונה של חודש מאי, אפשר לחגוג את ההישגים הללו מחדש. ויש גם סרטון בסוף!

אתמול (שבת, 6.5.17) התקיים בפעם ה-11 בישראל ובמקביל לשאר העולם, יום הרוכבת העולמי והוא נחגג ברכיבה משותפת ב-2 מסלולים, כביש ושטח. בסיום, נחתם האירוע בהפנינג מרובה משתתפים בפארק רעננה. מזג האוויר היה מדויק, המוזיקה הייתה טובה, עם ביט כבד שהקפיצה את המשתתפות ונערכו הגרלות בין הרוכבות עם פרסים מטעם נותני החסות השונים. משפחות רבות שלא היו קשורות לתחום והגיעו לפארק כדי לנפוש, זכו בשיעור מחכים לגבי הלגיטימיות הנשית לרכיבה על אופנוע בישראל.

בתחום שבמשך שנים נתפס כגברי בעולם ובישראל, החל השינוי כשהוא מזדחל באיטיות, אך באופן מבורך ורצוי, כבר לפני שנים. לדעתי, המהפך העיקרי הגיע מה"בום" שקיבל הענף הדו גלגלי בשלושת או ארבעת השנים האחרונות בכל הקשור למכירות אופנועים (לעומת קטנועים). לשמחת כולנו, הגדילה במכירות האופנועים הביאה לא פסחה על המגזר הנשי והכניס רבות מהן, אל מעגל הרוכבים. לפי כמות הגברים שהגיעו לחגוג ולכבד את המעמד, נראה שהשינוי מתקבל בשמחה. בעיקר אצל דור הרוכבים הצעיר שעבורו "בחורה רוכבת" היא כבר לא מחזה חריג במיוחד.

ניפגש בשנה הבאה!

מודעות פרסומת