המסלול בערד

המסלול בערד: הקפה מצולמת 2

פתיחתו הרשמית של המסלול בערד המיועד גם למרוצים מתעכבת, ובכך עובר הפוקוס למסלול פצאל שבבקעת הירדן. לשמחת כולנו, איתי אלון שמונה למנהל הפארק המוטורי בערד, יצא להקפה על המסלול שעוד לא נחנך, ובכך אנו זוכים לטעימה מצולמת בוידאו של התוואי הצפוי.

המסלול בערד – שינויי גובה

מצפייה נראה כי המסלול בערד הוא מגניב במיוחד, לא מעט בשל שינויי הגובה הקטנים, שממש מסתירים לרוכב\נהג את העתיד לבוא לאחר הפנייה או הגבעה הקטנה. החשש לגבי היות המסלול צפוף, מתפוגג לאחר צפייה ונראה שהוא יתאים בקלות גם לאופנועי כביש מהירים. כיף!

 

בסוף דצמבר 2014 הודיעה עיריית ערד כי זכתה במכרז מסוג "קול קורא" של משרד התרבות והספורט והיא תהיה לזו שתקים את מסלול המירוצים התקני והראשון במדינת ישראל. על פי הנוסח שהוצע במכרז דאז, המסלול יוקם בשיתוף החברה הכלכלית לפיתוח ערד בשטח מעגלי סגור, כאשר אורך המסלול יהיה 1.5 קילומטרים (1.4 בפצאל), רוחבו 10 מטרים (11 בפצאל) והוא יכלול קטעי קישור של שטח ואיזור צפייה יעודיים. עלות הקמתו הצפויה של המסלול בערד עמדה במקור על 5 מיליון שקלים ולפי פרסומי משרד הספורט ומשרד הנגב והגליל, הוקצו לבנייתו מצידם 4 מיליון שקלים. היתרה כך נאמר, תגיע מתקציב העירייה.

חרף אי העמידה בתאריך היעד (מרץ 2017) קבע ראש עיריית ערד עו"ד ניסן בן חמו תאריך חדש ואמר כי המסלול ייפתח בסוף חודש יוני 2017. גם תאריך זה נדחה קדימה לאוקטובר 2017 ונראה שגם בתאריך מחודש זה, לא תתקיים עדיין הפתיחה. עם זאת, המסלול נראה מוכן למדי, ולא רחוק היום בו נזכה לעלות עליו עם גלגלי אופנוע.

השאר תגובה