להמנע מרכיבה

טיפ: להמנע מרכיבה ביערות השפלה והרי ירושלים בסופ"ש הקרוב

המלצה להמנע מרכיבה ביערות המרכז: קרן קיימת לישראל הודיעה כי החל ממחר (יום ד' ה-27.12.17) ועד יום א' הקרוב (31.12.17), יתקיים ריסוס אווירי של חומר ביולוגי כנגד מזיק הפוגע ביערות האורן, ביערות הפופולאריים לרכיבת אנדורו באזור המרכז. החומר ידידותי לסביבה ואינו מזיק לאדם אך מומלץ להמנע מחשיפה אליו.

להמנע מרכיבה

הריסוס, שלא יתקיים בימים שישי ושבת, מבוצע כדי לפגוע בהתפשטות מזיק הנקרא תהלוכן האורן (מוכר גם בשמו העממי "טוואי התהלוכה"). זהו מזיק שחי על עצי אורן ביערות וביישובים. מה שאומר שלא צריך להמנע מרכיבה בשישי ושבת, אבל כן בימים שלפני או לאחר מכן.

oren-moth-warning-kruvlog-tip-forest.jpg

מגע של האדם עם זחל זה בכל שלב עלול לגרום לתגובה אלרגית בצורת גירוי ו/או פריחה על גבי העור או צריבה בעיניים. במקרה של מגע עם הזחל או הנשלים שלו, יש לשטוף את המקום הנגוע במים ולפנות לקבלת טיפול רפואי.
בשל הסכנה במגע של הציבור המטייל ביערות עם הזחל המזיקף קק"ל מבצעת בכל שנה ריסוס אווירי ומטפלת בהיקף הדרוש ובאמצעים המתאימים.
יערני קק"ל בודקים את סימני המזיק מדי שנה בנובמבר, ובדצמבר מתבצע ריסוס אווירי.

להלן לשון ההודעה שפרסמה נטע לסקה מזרחי מאגף קהילה ויער בקק"ל, האחראית על אזור השפלה והחוף:

בתאריכים 27-28/12, 31/12 יתקיים ריסוס אווירי נגד תהלוכן האורן בכל יערות השפלה והחוף: ראש העין, יער קולה, פארק יער שהם, יער בן שמן, יער מודיעין, פארק איילון קנדה, יער אשתאול,
יער צרעה, יער המגינים, יער גזר, יער הראל וצלפון, יער ישעי , משואה, חרובית, פארק בריטניה.

קהל הרוכבים מתבקש להמנע מרכיבה והציבור מתבקש שלא להגיע ליערות.
הריסוס יתבצע בחומר ביולוגי אשר באופן עקרוני אינו מזיק לאדם אך יש להימנע מחשיפה לחומר.
תהלוכן האורן הוא זחל הידוע לשמצה אשר שערותיו גורמות לגירויים חזקים בעור ובמקרים קיצוניים לפגיעה בראייה. הריסוס הוא חומר ביולוגי סלקטיבי הפוגע באופן בלעדי בזחלי תהלוכן האורן.
לשאלות נוספות אפשר לפנות לאגף הפניות הציבור של קק"ל: 02-6707482

תודה לחגי והב על הידיעה

 

השאר תגובה