חן אביוב על מבטים ברכיבה. צילום: לנה טאובס

חן אביוב מדגים 10 טיפים לעבודה נכונה עם המבטים ברכיבה

עשרה טיפים בעברית הקשורים כולם לתחום המבטים ברכיבה, כפי שתיעד עצמו מיישם אותם, חן אביוב, בזמן מרוץ. מדריך וידאו בהדגמה מלאה עם כתוביות.

צילום: לנה טאובס

מבטים ברכיבה

בסוף מאי האחרון, התחרה חן אביוב על גבי אופנוע סוזוקי מדגם GSXS1000 ב-2 הסבבים של ליגת הסופרבייק הישראלי, שנערכו במסלול שדה תימן. המסע המתועד של חן, שביומיום הוא מדריך רכיבה עצמאי, לזוג הניצחונות הללו, תועד כאן.

לסרטון הבא, שצולם על ידי מצלמה שתיעדה את קסדתו של חן בזמן אחד המרוצים, התווספו כתוביות שכתב חן בעצמו, עם עשרת הטיפים העיקריים שלו למבטים נכונים של רוכב האופנוע בזמן הרכיבה. אומנם הסרטון צולם במסלול ומתעד רכיבה ספורטיבית, אך הטיפים עצמם נכונים תמיד. גם לרכיבת יומיום וגם בעבור רוכבים ללא יומרות ספורטיביות. זה לגמרי עניין של בטיחות.

תיהנו!

כדי לצפות בטיפים למבטים ברכיבה: חשוב שסימון הכתוביות (CC) בתחתית חלון הוידאו, יהיה פתוח. יש לבחור באפשרות "עברית".

 

עוד טיפים?

 

4 תגובות

 1. Amos Baram

  אכן המבט אחד המרכיבים החשובים ברכיבה, ולא אחת אני מוצא עצמי כשהאופנוע הולך לעבר הנוף אליו אני מתבונן. כמובן שלא כולנו רוכבי מסלול מדופלמים , ובטח שלא ברמתו של חן , והמבט והעין בכבישים הציבוריים לא פחות חשוב ואנחנו נותנים עליו פחות פחות את הדעת מכיוון שכמות המשתנים עצומה. ועדיין יש טעם להעלות את הנושא בפני אלו היודעים דבר או שניים ולבקש לחדד את הנושא עבור הציבור העושה דרכו רוב הימים בפקקים..

 2. כRובי

  עמוס, אתה מבדל את הכביש הציבורי מרכיבת המסלול שחן מדגים – מדוע? אתה לא מוצא שהטיפים הללו נכונים לא פחות גם לכביש הציבורי?

 3. Amos Baram

  אני חייב להבדיל מכיוון שהמבט בכביש הציבורי הרבה יותר חשוב וקריטי מאשר במסלול סטרילי. אנחנו מנתחים ומפענחים כמויות מידע עצומות תוך כדי רכיבה בכביש , בניגוד למסלול, שם המבט הוא חלק מטכניקת רכיבה, המבט אותו מבט ואני שואל האם אין הבדל בין מסלול לכביש..?

 4. כRובי

  להיפך. הכללים אותם כללים. החשיבות אותה חשיבות והצורך הוא אותו הצורך. אני חושב שכל עוד אנו מתרכזים במבט ובו בלבד, אין הבדל בין מסלול לכביש ציבורי. הכללים זהים והטיפים שימושיים באותה המידה בדיוק.

השאר תגובה