אופנועי KTM בישראל בדיקת האופנוע

סרטון הממחיש את חשיבות בדיקת האופנוע לפני קנייה

מדוע חשובה בדיקת האופנוע לפני קנייה על ידי מוסך מקצועי שמכיר את הדגם היטב? הסרטון העגום הבא שהעלה לרשת מוסך "הפודיום", ממחיש זאת.

הגלגל הקדמי התקרב למנוע

בוידאו ניתן לראות ולשמוע את ההסבר: בעל האופנוע הנוכחי רכש אותו ללא בדיקה מקצועית  וייתכן שאף ללא בדיקה פרטית שלו באמצעות חבר או קרוב משפחה מבין עניין. מדוע לא עשה את בדיקת האופנוע במוסך? כנראה שהעדיף לחסוך את עלותה כשחשב שאופנוע בן שנה בלבד שצבר 5000 ק"מ, לא יכול להיות במצב רע כל כך.

כשהגיע למוסך לצורך תיקון תקלה, התגלה היקף הטעות. האופנוע עבר תאונה, שגרמה לשבירת השילדה בצוואר ההיגוי והביא את הגלגל הקדמי לכדי נגיעה בראדיאטור. השילדה רותכה ונצבעה באופן חובבני ביותר ומעטפת הפלסטיקה של האופנוע כולו נצבעה במה שנראה כשילוב בין ספריי צבע למברשת.

הסרטון הממחיש את חשיבות בדיקת האופנוע במוסך טרום הקנייה

חשוב לציין כי בעקבות הבדיקה במוסך הפודיום, פנה הרוכב לבעליו הקודמים של האופנוע והם סיכמו על "הפיכת העסקה": האופנוע יחזור לבעליו הקודמים והרוכב יקבל את מלוא כספו בחזרה.

בדיקה פרטית לאופנוע טרום ההשקעה בבדיקה מקצועית במוסך

כדי לבצע בדיקה לאופנוע באופן מקצועי על ידי מוסך המתמחה בבדיקות לפני קנייה, צריך לשלם. המחיר נע כיום סביב כמה מאות ש"ח, תלוי בדגם האופנוע ונפח מנועו. זהו מחיר פעוט למדי בהתחשב בעלות התיקונים הגבוהה שעלולה להתגלות בחודשים שלאחר הקנייה עצמה, במידה ולא נעשתה בדיקה לזיהוי אותן תקלות. זו הסיבה שאני ממליץ בכל מקרה, לבצע בדיקה לאופנוע על ידי אדם מוסמך ומנוסה.

עם זאת, המאמר שלפניכם נועד לאפשר לכם ,באמצעים רגילים למדי, להחליט אם בכלל האופנוע שלפניכם שווה את הטרחה (והעלות) של בדיקה לאופנוע ע"י המוסך. שימו לב שלא כל בעלי האופנועים יסכימו לכל הבדיקות המצוינות לעיל.
והאמת? לרוב הם צודקים שכן אינכם בעלי מקצוע מנוסים. בעלי זוג ידיים שמאליות יוכלו לגרום, בחלק מהבדיקות המוצעות לפניכם, לנזק. נסו לבצע את המקסימום האפשרי, גם אם לא מדובר בכל הבדיקה כולה.

המשך, במאמר בדיקה לאופנוע לפני קניה: רגע לפני שמשלמים על בדיקת מוסך

ועוד קישורים וטיפים:

מחירון אופנועים, קטנועים ודו גלגלי

טיפ: איך לבחור איזה אופנוע לרכוש?

כמה קל לגנוב אופנוע שאינו קשור בשרשרת?

הפודיום בחולון נפרץ – בעל המוסך כותב מכאב ליבו

תגובה אחת

  1. Uri Weissler

    בשביל להיות למוד נסיון אתה צריך להיות קודם צעיר ותמים…

השאר תגובה