רוכבי אופנועי שטח תהלוכן האורן

ריסוס נגד "תהלוכן האורן" יסכן רוכבים בשבוע הקרוב

קרן קיימת לישראל הודיעה כי השבוע יתקיים ריסוס כנגד זחל "תהלוכן האורן" באזורים פופולאריים לרכיבת אופנועי שטח. ראו הוזהרתם.

קרן קיימת לישראל הודיעה כי החל מהיום (יום א' ה-22.12.19) ועד יום ד' (25.12.19), יתקיים ריסוס אווירי של חומר ביולוגי כנגד מזיק הפוגע ביערות האורן, באזורים המפורטים לעיל. אומנם החומר ידידותי לסביבה ואינו מזיק לאדם, אך מומלץ להמנע מחשיפה אליו.

אזורי הריסוס

ביום ראשון, 22.12.2019, יתבצע ריסוס ביערות הבאים:
בצפון: יערות הגלבוע.
במרכז: יער מעלה אדומים ויער פסגת זאב.
בדרום: בחניון רעים ביער בארי , ביער כיסופים, בנחל אסף – אנז"ק החדש עד מגן, בדרך הבשור התיכונה – חניון הררי, בפארק אופקים ובמשמר הנגב, בצמוד לבסיס.

ביום שני, 23.12.2019, יתבצע ריסוס ביערות הבאים:
יער שוהם, יער ברקת, יער הכ"ח, יער אלעד, יער ראש העין, יער חורשים, יער טל שחר, יער צרעה (כולל דרך הפסלים) ופארק איילון-קנדה.

בחלק המערבי של יער בן שמן, באתרים הבאים:
מצפה מודיעין, אזור צומת גמזו, יער הרצל (סמוך לבית העלמין של כפר הנוער בן שמן), בית העלמין חדיד, חניון הקהילות (החניון הפעיל), חניון מקסיקו, חניון הנוער, חניון פעילי העלייה (הרוסים)

בתאריכים 22-25.12.2019 יתבצע ריסוס ביערות הבאים שבאזור ההר:
יער בר גיורא, יער מטע, יער עמינדב, יער ביתר, יער סטף ויער הקדושים.

תהלוכן האורן שבגללו כדאי להמנע מרכיבה

הריסוס מבוצע כדי לפגוע בהתפשטות מזיק הנקרא תהלוכן האורן (מוכר גם בשמו העממי "טוואי התהלוכה"). זהו מזיק שחי על עצי אורן ביערות וביישובים.

מגע של האדם עם זחל זה בכל שלב עלול לגרום לתגובה אלרגית בצורת גירוי ו/או פריחה על גבי העור או צריבה בעיניים. במקרה של מגע עם הזחל או הנשלים שלו, יש לשטוף את המקום הנגוע במים ולפנות לקבלת טיפול רפואי.
בשל הסכנה במגע של הציבור המטייל ביערות עם הזחל המזיק, קק"ל מבצעת בכל שנה ריסוס אווירי ומטפלת בהיקף הדרוש ובאמצעים המתאימים.
יערני קק"ל בודקים את סימני המזיק מדי שנה בנובמבר, ובדצמבר מתבצע ריסוס אווירי.

 

לשאלות נוספות אפשר לפנות לאגף הפניות הציבור של קק"ל: 02-6707482

ובאותו נושא:

רוכב בשטח רק בסוף השבוע? כך לא תאשפז את עצמך

הרשמה לדף הפייסבוק של הכRובלוג

עקבו אחר האינסטגרם של הכRובלוג

הרשמה לערוץ היו טיוב של הכRובלוג

הכרובלוג – מעכשיו עם ערוץ עדכונים בטלגרם

השאר תגובה