אופנוע משעמם

אופנוע משעמם – מה הופך אותו לכזה?

נוי בחר אופנוע משעמם. כך לפחות חושבים הרוכבים סביבו ואלו שהוא נתקל בהם ברשתות החברתיות. אבל מה זו הסטיגמה הזו? ממה היא נובעת? ומה זה בכלל אומר עליו כרוכב? נוי שואל בקול רם ושי לוי, בחר לענות.

שאל: נוי אליניקוב  

על אופנועים משעממים והסטיגמה המלווה להם.

כולנו שמענו את זה בעבר על אופנוע כזה או אחר – "אופנוע משעמם". זה בא בכל תצורת מנוע, בכל נפח, אופנועים שפשוט נקראים "משעממים".

בואו נדבר על זה שניה.

מה הופך אופנוע למשעמם? היעדר פסי השמן הנוזלים במורד המנוע? מצערת שלא מושכת אותך לאחור כשאתה פותח אותה לרווחה? מנוע לא מחוספס מדי?

שעמום, כיופי, הוא בעיני המתבונן. ישנם אופנועים רבים שרבים יאמרו שהם "חסרי נשמה" או "משעממים", ורבים אחרים יוכלו לכתוב ספרים על החוויה והאושר הצרוף שהם חווים מאותו אופנוע.

אופנוע משעמם או פספוס פואנטה?

לכל אופנוע יש נישה. הוא תוכנן עם מטרה מסויימת, וכשאינך מבין את הנישה קל לפסול אופנוע ולתייגו כמשעמם. לא תבין את הקרוזר עד שלא תרכב בכביש כפרי בניחותא, לא תבין את הסופרמוטו עד שלא תקפוץ ממדרכה ולא תבין את אופנוע הספורט בהיותך תקוע בפקק.

ברגע שנכנסים לראש של המשורר, קל להתחבר עם כל כלי ולהבין שאף אופנוע, אבל אף אופנוע, אינו משעמם, אלה רק אנחנו שמפספסים את הפואנטה.

בתמונה המצורפת  – כריסי ה-NC700X שלי, "אופנוע משעמם".

ענה: שי לוי

אכן, כל אופנוע מספק חווייה כזו או אחרת, אבל מצטער לבשר לך, לכל אחד ואחד יש בהחלט רשימה של אופנועים שמשעממים. או ההיפך, כאלו שמרגשים אותו, שאין בהם שום יחוד.
לרוב, תמצא שיש לא מעט דגמים שיש דעה די רווחת לגביהם ושלא יוצרים איזו בולטות מיוחדת, או מביאים בשורה כלשהי כי לכך הם תוכננו.

כאלו אופנועים שאתה לא מחסיר פעימה כשאתה רואה אותם, כשאיכות הרכיבים היא מספיקה ולא יותר, כשהמנוע נועד להביא אותך מנקודה א'ל ב' אבל לא נועד לגרום לך לצרוח מאושר בקסדה כשמה שיש לך לספר עליו זה כמה הוא חסכוני ואמין ויש לו תא קסדה.

כן. יש אופנועים כאלו שהם מרק פושר של נתונים בינוניים על הנייר ועל הכביש.

זה לא אומר שאופנוע כזה לא יכול לעשות אותך מאושר בחלקך

עוד טורים של נוי

הרכיבה על אופנוע ותחושת החופש

תחושת הסכנה ברכיבה על האופנוע

ק.ט.מ 690SMC – אופנוע שיהפוך אותך למטומטם

תגובה אחת

  1. אייל

    הטור משעמם כמו האופנוע…. ממש קשה להחליט מי יותר. את שניהם הייתי משאיר בצד הדרך.

השאר תגובה