רכיבה במסלול צילום: אסף רחמים

רכיבה במסלול – יום של בילוי והנאה

רכיבה במסלול יכולה להיות לאחד מהדברים המהנים ביותר שרוכב כביש יכול לחוות באופן חוקי לחלוטין בארץ. שי לב מרייסטראק כותב קצת על הכיף (החוקי!) שיש ברכיבת מסלול. מהסוג שרק אופנוענים יכולים להבין ולהתחבר אליו.

כתב: שי לב – רייסטראק

צילום: אסף רחמים

יש משהו משחרר וקצת אירוני בלקחת הפסקה קצרה ממירוץ החיים ולבחור לבלות אותה במסלול מירוצים.

זה אתה והאופנוע, באים לעבוד על הפנייה ההיא שתמיד הרגשת שלא עשית כמו שצריך. על ההשכבה לצד ימין שאתה לא מרגיש בטוח לגביה כמו בצד שמאל. זו החריקה הזאת בציר של הדלת שאתה צריך לתקן כבר חצי שנה, רק בתוספת חשק ורצון. ריפוי בעיסוק.

רכיבה במסלול היא כמו מדיטציה טובה

יום של כיף לפניך. אתה מנסה לשמור על אווירה רגועה בתוך עולם מהיר, יחד עם מספר מצומצם של חבר'ה שמחפשים את עצמם בתוך אותה מסגרת זמן ו-9 פניות. מקטע קטן ומקודש בחייך שבו אין מקום בתוך הקסדה לכלום חוץ מכאן ועכשיו. כמה נדיר. כמו מדיטציה טובה, רק שאשכרה עובד.

אתה חוזר מהמסלול, מזיע בגבות, מוריד את הקסדה בידיים רועדות, ספק מעייפות ספק מהתרגשות ורואה את ההוא על הג'יקסר שהחלפת איתו מקומות על המסלול לאורך כל הסשן, מחייך אליך חיוך גדול. "איזה כיף היה!" הוא זורק לך, ובאותו רגע סיים להיות זר בחייך. בראדר'ס אין ארמס.

ביס של 15 דקות

זה לא משנה כמה מהר טיפסתם את ההר, אלא שטיפסתם ביחד. חוויה משותפת בדרך אל הפסגה הפרטית שלכם. לא הכרתם לפני אבל חזרתם מהמסלול עם זכרונות ותחושות כמעט זהים. חוויה חזקה. וככה בביס של 15 דקות או פחות מצאת שותף לדרך. לפעמים זה מישהו שיסחוב איתך את אלונקת החיים לתקופה.

היום מתנהל לו על מי מנוחות מצד אחד ומהול באדרנלין שמרחף ומלטף את העוברים והשבים מצד שני, ואתם יושבים ומחליפים רעיונות על קפה בין הסשנים, מקשקשים על לחץ אוויר ואיזה צמיג עובד לך יותר טוב, איפה כל אחד חזק יותר על המסלול ובונא איזו אחיזה טובה יש ואיך הסשן עובר מהר!

לא צריך להיות סמוראי כביש

שני שותפים לאהבה משוגעת וחסרת הגיון. ועדיין אחת כזו שאנו מקדישים לה כל כך הרבה מחשבה. מנגון לריפוי עצמי הדבר הזה.

יום המסלול הקרוב יהיה עוד אחד מהימים האלה, שבהם הקרקע תוכשר למסעות מהסוג הזה. מעגלים מעגלים שמובילים למקומות חדשים. זוויות חדשות במסלול וכאלה שבחיים.

לא צריך להיות סמוראי כביש או בודי בילדר של גז כדי לעלות על מסלול מירוצים, רק להסכים להעביר הילוכים כשהאופנוע מבקש. האמת? אפילו לא חייבים לבוא לרכוב, יש לנו ברייסטראק קפסולות קפה מפה ועד שביל החלב, בואו סתם להעביר שלוק ומבט מרייר. הבייגלה לא משהו אגב, ראו הוזהרתם.

מוזמנים להצטרף לאספרסו מירוצים וכיף במגרש משחקים ענק לאופנועים.

רוצים להשתתף ביום שכזה? כל הפרטים כאן: האינדקס המלא לימי מסלול בישראל

עוד טורים של שי לב

מסלול המרוצים זה החיים

שיא מסלול – מסתכל לו בלבן של העיניים

יותר מ-200 קמ"ש עם ברך באספלט: לרכוב במסלול מיזאנו

השאר תגובה