סרטון ההתרסקות של מארקז חרז 2020

סרטון: ההתרסקות של מארקז במסלול חרז 2020 – הלכה האליפות?

האם סרטון ההתרסקות של מארקז מגלם בחובו את התרסקות הסיכויים של מארקז, האלוף המכהן, להגן על תארו? עונת 2020 במתכונת מכווצת לא משאירה הרבה הזדמנויות להחלמה "ולפיצוי" על מרוצים שהפסיד.

עונה מצומצמת

עונת מרוצי ה-MotoGP חזרה אתמול (יום א' 19.7) לאחר יותר מ-220 ימי הפסקה שנכפתה על התחום והעולם כולו, בשל מגיפת הקורונה. המילה "חזרה" אולי קצת גדולה למה שקורה בפועל מסביב לתחרות: הפעילות נעשית במתכונת מצומצמת עם פחות סבבים באליפות, על מס' מצומצם של מסלולים שכולם באירופה בלבד, ללא קהל ואפילו ללא נערות מטריה.

אבל המתח שסיפק המרוץ הראשון, היה אדיר בעבור הצופים בבית. אלו האחרונים ראו את מארקז מחליק בהקפה הרביעית על המרפק, אל מחוץ למסלול במהירות גבוהה כשהוא מוביל את חבורת החוד. מארקז, כמו שרק הוא יודע, מצליח להרים את האופנוע בתוך פנייה מס' 4  ולהתיישר, רק כדי לטוס" במהירות של מעל 100 קמ"ש אל משטחי החצץ. הוא משתלט על האופנוע המשתולל, מבצע קשת רחבה וחוזר למסלול כשהוא ממוקם רק 2 מקומות לפני הסוף.

סרטון ההצלה שיצרה את המתח 

ההתרסקות שיצרה 2 מרפקים

במפגן שליטה מרתק הוכיח מארקז את העליונות הכמעט מוחלטת שלו מבין הרוכבים היום – במשך 17 הקפות שלמות הוא עוקף את הרוכבים שלפניו ומצליח לעקוף את רובם. עד ש-4 הקפות לפני הסיום, הוא נלחם עם מאבריק וינאלס על המקום השני.

אבל אז, ביציאה מפנייה מס' 3, האופנוע משליך את מארקז מעליו במהירות גבוהה (היי-סייד). מייד לאחר הטחתו בקרקע והתגלגלות אל מחוץ למסלול, מארקז נפגע בעוצמה רבה מהגלגל הקדמי של האופנוע כשזה פוגע לו בזרוע ימין. הוא מועף מס' מטרים נוספים כמו בובת סמרטוטים. תמונות ההילוך האיטי מראות את הזרוע שלו כשהיא בעלת "2 מרפקים". עדות לשבר החמור המסתתר מתחת לחליפה.

סרטון ההתרסקות של מארקז חרז 2020

איבד את סיכויי התואר?

מארקז פונה מהמסלול ונראה שמלבד השבר, גם נרשמה פגיעה לא פשוטה בעצבים המוליכים אל כף היד. הוא צפוי להכנס לניתוח מחר (יום ג') וקבוצת הונדה כבר הודיעה כי ייעדר מהמרוץ הנוסף שיתקיים בחרז ביום א' הקרוב.

האם מארקז, עם שני מרוצים (לפחות) שאותם הוא מפספס מעונת 2020, איבד בעצם את סיכוייו להגן על תואר האליפות שלו מהשנה שעברה? נראה שהתשובה לכך היא חיובית. יש לזכור שהדבר תלוי לא רק ביכולת השיקום המהירה הנדרשת מן הספרדי, אלא גם בעקביות שיראו שאר הרוכבים לאורך העונה.

סרטון ההתרסקות (הקליקו כאן אם הסרטון לא עובד)

ובאותו נושא

מארק מארקז – אלוף עולם בפעם השמינית!

סרט באורך מלא – טירון 93: דרכו של אלוף עולם במרוצי אופנועים

אקשן מזוקק ממרוצי ה-MOTOGP: מארקז ודובי

נתונים על פתיחת כרית האוויר של מארקז בתאילנד 2019 (וידאו)

עדכון מאוחר: סופית ורשמית: מארקז מחוץ לתמונת האליפות של עונת 2020

השאר תגובה