אלוף עולם במרוצי אופנועים מתחרים האליפות

ביום א' האחרון הם התרסקו – ביום א' הקרוב הם שוב מתחרים על המסלול

מארק מארקז, אלכס רינס וקאל קרוטצ'לו – כולם מתחרים בקטגורית ה-MotoGP שהתרסקו קשות במרוץ שהתקיים ביום א' האחרון בחרז, וכולם ביקשו ואושרו (!) להתחרות ביום א' הקרוב, שוב בחרז. רוכבי העל מוכיחים שוב כמה הם על-אנושיים.

תוך פחות משבוע – הם מתחרים שוב

מי שהתרסק באופן הכואב ביותר הוא מארק מארקז (סרטון ההתרסקות הכואבת, כאן), ורק לפני יומיים הוא עבר ניתוח שמסגרתו הושתלה לו פלטת טיטאניום ביד. בתום הניתוח, ההערכה של כולם הייתה כי יחזור להתחרות רק במרוץ בברנו צ'כיה, בתחילת אוגוסט.

עם זאת, תוך יומיים מהניתוח ופחות משבוע מאז התאונה עצמה, הוא כבר רוצה לעלות על המסלול ולפי הרופאים, הוא בהחלט מסוגל לעשות זאת. וכך גם המצב לגבי רינס (שלא נזקק לניתוח אלא לטיפולים אינטנסיביים) וקרוטצ'לו שעבר אף הוא ניתוח אורטופדי. כולם יעלו על הגריד ביום א' הקרוב.

תקציבי ענק

אין ספק שהתקציבי הענק העומדים מאחורי הקבוצות הרשמיות, יחד עם רצון תחרותי בלתי נדלה וכושר אדיר, הם משתנים חשובים בחזרתם לרכיבה כל כך מהר. ועדיין – זה מדהים כל רוכב עממי שלצערו נפצע באופן אורטופדי בעבר. מה שאצל כולנו מתבטא בכאבים רבים, שיקום של חודשים רבים ולעיתים אף מגבלות כאלו או אחרות, פשוט לא תקף עבור מתחרים אלו.

השידור של ערוץ ה-MotoGP הרשמי ביו טיוב (הועבר בשידור חי) עם העדכונים לגבי מצבם הרפואי של שלוש הרוכבים:

ההכרזה בטוויטר של אלכס רינס על כך שהוא כשיר לרכיבה

ההכרזה בטוויטר של קבוצת LCR Honda שקאל קרוטצ'לו כשיר לרכיבה

ההכרזה בטוויטר של קבוצת הונדה-רפסול על כך שמארקז כשיר לרכיבה

ובאותו נושא

מארק מארקז – אלוף עולם בפעם השמינית!

סרט באורך מלא – טירון 93: דרכו של אלוף עולם במרוצי אופנועים

אקשן מזוקק ממרוצי ה-MOTOGP: מארקז ודובי

נתונים על פתיחת כרית האוויר של מארקז בתאילנד 2019 (וידאו)

השאר תגובה