רוכבי אנדורו הר הרוח ריסוס

ריסוס ביערות קק"ל השבוע – נגד תהלוכן האורן

כבכל שנה מדי דצמבר, תערוך קק"ל ריסוס ביערותיה כנגד תהלוכן האורן. להלן היערות באזור השפלה שכדאי להמנע מרכיבה בהם בתאריכים הרשומים.

בין ה-27 ל-31 בדצמבר: ריסוס באזורי הרכיבה הפופלאריים

בין התאריכים 23-25.12.2020 תבצע קק"ל ריסוס נגד תהלוכן האורן. הריסוס בפארק בריטניה (יער משואה, תל עזקה), ביער חרובית (אזור עדולם), וביער משעי. כמו כן, חלק מיערות גוש אשתאול ירוססו והם: יער צרעה, יער אשתאול, יער גזר-נחשון, יער המגינים (כרמי יוסף), יער הראל, יער חולדה, יער צלפון ויער טל שחר.

בין התאריכים  27-31.12.2020 יתבצע התהליך ביערות גוש בן שמן: פארק איילון קנדה, יער בן שמן, תל חדיד, יער שוהם, יער קולה, יער אלעד, יער ראש העין.

הציבור מתבקש ע"י קק"ל שלא להגיע ליערות בימים אלה. בתום התהליך, תצא הודעה מקק"ל  על פתיחת היערות לציבור. הריסוס בחומר ביולוגי אשר אינו מזיק ליונקים ולבני אדם.

מהו תהלוכן האורן?

הריסוס מבוצע כדי לפגוע בהתפשטות מזיק הנקרא תהלוכן האורן (מוכר גם בשמו העממי "טוואי התהלוכה"). זהו מזיק שחי על עצי אורן ביערות וביישובים.

מגע של האדם עם זחל זה בכל שלב עלול לגרום לתגובה אלרגית בצורת גירוי ו/או פריחה על גבי העור או צריבה בעיניים. במקרה של מגע עם הזחל או הנשלים שלו, יש לשטוף את המקום הנגוע במים ולפנות לקבלת טיפול רפואי.
בשל הסכנה במגע של הציבור המטייל ביערות עם הזחל המזיק, קק"ל מבצעת בכל שנה ריסוס אווירי ומטפלת בהיקף הדרוש ובאמצעים המתאימים.
יערני קק"ל בודקים את סימני המזיק מדי שנה בנובמבר, ובדצמבר מתבצע תהליך להדברת המזיק.

לשאלות נוספות אפשר לפנות לאגף הפניות הציבור של קק"ל: 02-6707482

הרשמה לדף הפייסבוק של הכRובלוג

עקבו אחר האינסטגרם של הכRובלוג

 

 

השאר תגובה