האם ה-890R אדוונצ'ר הוא יורשו של ה-990 האגדי?

האם הק.ט.מ 890R אדווצ'ר החדש הוא אכן ממשיך דרכו של האדוונצ'ר 990 האגדי? אותה רפליקת דקאר רושפת אש, רודפת גז וקמ"שים, שתקנות היורו והפוליטיקלי קורקט שלחו לעולם שכולו טוב? שמוליק פאוסט מהגג.

כתב וצילםשמוליק פאוסט

פעם, מזמן מזמן, עוד לפני שידעו מה זה פייסבוק, אופנועים סינים או דמוקרטיה, חי לו דיקטטור יחיד ומיוחד. אז, באותה תקופה רחוקה – כשרוכבים מפלדה דהרו על אופנועים מברזל מפריז לסנגל במשך שבועיים כל שנה, תוך התעלמות מוחלטת מכל היגיון וזלזול מוחלט עוד יותר בחוקי הפיזיקה – שלט בתחום האדוונצ׳ר אופנוע אחד, ששמו כנראה יינשא בפי רוכבים לעד. כן כן, לעולמי עולמים ייזכר אותו האדוונצ׳ר 990.

שליטה בכח הזרוע

כדרכו של אותו עולם עתיק, קר, מוזר ואכזר – זה לא היה שלטון ליברלי, נחמד או מתקדם במיוחד – ה990 היה עריץ קשוח, בלי שום אלקטרוניקה ובלי טיפת עידון, הוא שלט בכח הזרוע והוא שלט לבד: עם מנוע גדול חזק ואגרסיבי שמסוגל לחצות מרחקים עצומים במהירות גדולה, שלדת ברזל קשוחה עם בולמים אגרסיביים שביחד מסוגלים להתמודד עם פיתולים, לגהץ מכשולים גדולים ובעיקר – להשמיד מתחרים.
כן, במשך השנים אופנועים שונים ניסו מדי פעם להשתלט על חלקים מממלכתו – אבל לשווא. כי למרות אכזריותו ועל אף כל חסרונותיו, הוא היה עריץ נערץ בזכות יכולותיו, וזכה לאהבה רבה מנתיניו, מכונת מדבר אמיתית שנועדה לחציית יבשות בכל דרך שתבחר, ובאיזה מהירות שאשכייך רק יאפשרו לך!

תם עידן

עד מותו הוא שלט – כמעט 10 שנים שלמות, עד שנפח את נשמתו לפני עשור. מאז, כדרכו של עולם – מתחרים רבים התחרו על כסאו, וביניהם כמובן יורשי העצר הטבעיים מבית המלוכה האוסטרי אליו השתייך. בהתחלה הם היו קצת מגושמים – הם ניסו לראות שהם מתקדמים עם הזמנים – נטו קצת לכביש, התנפחו מלפנים, וגם אם היו סך הכל די מוצלחים – הם פשוט לא היו מספיק קרביים… תם עידן הנפילים האוסטרים, העריצים הבודדים.
במלחמתם על הירושה, החריבו המתחרים את האימפריה וחילקו אותה ביניהם לשפע עצום ורב של ממלכות – קטנות או גדולות וחזקות יותר או פחות – עולם של שפע – שפע של דגמים ושפע של אפשרויות! עולם חדש בו קשה לנו לזכור תקופה בה לא יכולנו באמת לבחור…

890R

לקח להם לאוסטרים כמה שנים לחזור למקורות, ובכל זאת בהתאם לזמנים – עם אלקטרוניקה סופר משוכללת ומנוע בצורה קצת פחות כוחנית ואגרסיבית, אבל הרבה יותר קלה ומתקדמת – זה התחיל עם ה-790, השתפר עם ה-890 ולוטש עוד יותר עכשיו עם שיפורים כלליים ובעיקר – שיפור קוסמטי די משמעותי – מזוויות מסוימות האדוונצ׳ר החדש אפילו די יפה!
המלך מת, יחי המלך החדש?
*כתובת למשלוח מכתבי נאצה תשלח בהודעה פרטית למבקשים

גלרייה 890R

עוד משמוליק פאוסט:

השאר תגובה