מרוצי אופנועים ארה”ב. תחרות, ספורט או הצגה?

ג'וני רוק פייג' הוא רוכב בליגת המרוצים האמריקאית. במרוץ האחרון שנערך באוהיו, היה ממוקם פייג' במקום ה-28 על המסלול. בשל הפרשי הרמות הקיימים בליגה הזו, הוא הפך לסמן אחורי (Back marker) שקיבל הנפת דגל כחול כלפיו כדי לפנות את הדרך לאהרון ייטס, ממובילי המרוץ, שסגר עליו הקפה מלאה ועמד לבצע עליו OVER LAP.

לא ברור מה בדיוק קרה שם – האם הוא לא הבחין בדגלים, או שהבין שעליו לשמור על הקו שלו ולהמתין לעקיפה או שפשוט לא רצה לפנות ובחר להנות מאור הזרקורים שמופנים בד"כ למובילי המרוץ. מה שחשוב הוא, שאחרי המרוץ, בפיטס, הוא "קיבל בראש" על אי פינוי קו הרכיבה שלו לטובת ייטס. מי שנתן לו בראש הוא לא אחר מאל לודינגטון, המנהל הטכני של הליגה. לצערו של לודינגטון, ה"שיחה" שלו (יותר נכון – ההטפות, הצעקות והקללות) צולמה במצלמת וידאו לאחר המרוץ והסרטון הועלה ליו-טיוב. לודינגטון, בעקבות תוכן השיחה ודרך השיחה שלו מול פייג' האיטי, הושהה מעבודתו.

ועכשיו לעניין שלשמו התכנסנו ולתוכן ההטפות: לודינגטון מאשים את פייג' שבעיכובו של ייטס, הוא פגע בהצגה. לודינגטון תוהה כיצד פייג' ולא הבין כי הוא עצמו אינו מוקד האירוע ו"הוא לא IT". זאת אומרת: הוא לא חלק מההצגה. פייג' לא הבין זאת לדעת לודינגטון, ועל כן לא פינה את הדרך (ולא בשל אי הבנה של הדגלים הכחולים או אי הבחנה בהם). ההתייחסות לרוכב אם כך, היא כאל קוף בקרקס או בהצגה שאמור לספק את השואו שיניב את הדולרים. שום התייחסות לרוכב כמתחרה באירוע ספורטיבי…
הנה הסרטון המדובר…

בחוקי ה-AMA אגב, נכתב בפירוש שרוכב המקבל דגל כחול צריך להבין ממנו ש: הוא עומד להיעקף על ידי רוכב המוביל עליו בהקפה ועל כן מומלץ לרוכב הנעקף לשמור על קו הרכיבה שלו ולא לנוע ממנו או להפריע לרוכב המהיר יותר, לעבור. רוכב שלא יציית לדגל כחול, יהיה צפוי לדגל שחור (פסילה).

השאר תגובה