יום הולדת 10: התמימות נשארה

בשבת האחרונה, (18.8.12) בשקט בשקט, חגג האתר פול גז 10 שנים להווסדו. כפיים!

כמי שעקב אחרי האתר מיומו הראשון באדיקות יתירה, כהורה העוקב אחרי בנו הצועד את צעדיו הראשונים, זכיתי לראות את האתר צומח ומתפתח לאורך השנים, מתבגר וגדל למימדי ענק. לא תמיד הייתי שלם עם הדרכים אליהם התקדם, או עם הבחירות אותם ביצעו אנשי המערכת, אך תמיד נראה היה שיש מטרה וסיבה ברורה העומדת לפניהם. הם כמובן, לא חלקו עימי את הסיבות שהובילו אותם לפעול כך או אחרת, ולכן גם לא תמיד זכו לשמוע את ההסתייגויות והטענות שיש לי כנגד, אבל במבחן התוצאה הם ככל הנראה, צדקו והצליחו. עובדה: פול גז היום הוא האתר הדומיננטי באופן מהותי וברור, ברשת הישראלית בכל הקשור לדו גלגלי.

הייתי חלק מהמיזם עוד מימיו הראשונים ב-2002 (ועד 2006 כעורכו הראשי של האתר), וליוויתי את המערכת הן כקורא וגולש מן המניין והן כמכר ופעיל בענף אותו מסקר המגזין. וכעת, יש ביכולתי להעיד שהתמימות הרבה שעטפה ואפיינה את פעילות  האתר בימיו הראשונים, עזרה רבות לביסוסו כ"מגזין של העם" . תמימות טהורה ואמיתית של אהבת אופנועים שהובילה להרגשת שליחות תחת סיסמאות לוחמניות "של הרוכבים, מטעם הרוכבים ובעבור הרוכבים".

עם השנים, כשהתברר אט אט שאופנועים ואתרי אינטרנט לא יכולים לעבוד על תמימות ואידיאולוגיה בלבד ויש להחזיק פונקציות שממלאות תפקידי ניהול וגיוס כספים (פרסומות), החל האתר לשנות פניו: מראה האתר שונה כדי לאכלס שטחי פרסום, כח אדם גויס על מנת למצוא את המפרסמים, הוקמה חברה (כדי להפיק חשבוניות) והחל לזרום כסף שאפשר מימון לתדלוק אופנועי מבחן, רכישת ציוד צילום, שרת ייעודי לאחסנת האתר ועוד…

לשמחתי, למרות כל הצרכים שנרשמו לעיל, שמץ לא קטן מהתמימות שגוננה על האתר ופעיליו בתחילת הדרך, עדיין נשאר. וזה בעצם כל קסמו של פול גז. למעשה, אחת מהסיבות העיקריות שגולשים ממשיכים להעניק לפול גז את מעמדו הרם כאתר המוביל ברשת, מלבד העקביות המרשימה לאורך השנים, היא העובדה שהאתר עדיין נתפס כ"מגזין בגובה המשקף" (כל הזכויות שמורות לי על המצאת הסלוגן) – כזה שנכתב על ידי אופנוענים כמותם ומשדר להם בגבוה העיניים רק בשל אהבה אמיתית לאופנועים ורצון אמיתי ונקי לדבר על אופנועים.

ואחרי 10 שנות פעילות שהן עידני עידנים במונחי האינטרנט הישראלי, זה שווה המון.

מזל טוב פול גז וברכות על יום ההולדת. זה אומנם "רק תאריך", אבל בהחלט שווה אזכור ופרגון.

לחיי העשר שנים הבאות!

Save

תגובה אחת

  1. ברכות ליום הולדת

    כולנו בלי יוצא מהכלל אוהבים לקבל ברכות בפרט שהם מעוצבים על איגרת ברכה מאוירת ברכות אפשר לרשום גם על כרטיס ברכה ציבעוני מקושט ולהכניסו לאחר מכן למעטפה יפה.

השאר תגובה