דוקאטי MH900E

אופנוע דוקאטי MH900E נדיר ביותר למכירה


דוקאטי MH900E: כשתקראו את השורות הללו, המכרז באיביי כבר ייסגר ונדע אם האופנוע הנדיר הזה, אכן יחליף ידיים ויימכר בסכום אסטרונומי, או שיישאר אצל בעליו הנוכחי ששומר עליו בקנאות. עם ממוצע של פחות מ-2 קילומטרים בחודש…

הסיפור של דוקאטי MH900E

הוצג בשנת 1998 כשרטוט בלבד לקהל תערוכת אינטרמוט במינכן, וזכה להתלהבות רבה מהעיתונאים ומהקהל בתערוכה. דוקאטי עדיין לא היו בטוחים, ויצרו שאלון אצלם באתר כדי לבדוק את רצינות הקהל. לאור המשוב החיובי הוכנס הדגם בשנת 2000 לייצור סדרתי. אין זה אומר שמדובר כאן מוצר המוני ועממי שניתן למצוא ממנו רבים בשוק. ממש לא. האופנוע, תוכנן בתחילה לייצור החל מקיץ שנת 2000 על ידי בימוטה בעבור דוקאטי, אך קריסתה של בימוטה בשל בעיות תזרימי מזומנים, החזירה את הייצור לבולוניה. מראש הוחלט כי האופנוע ייבנה במהדורה מוגבלת בלבד של 2000 יחידות ממוספרות, ובשל הדחייה בייצור שנבעה מהשינוי שגרמה סגירת בימוטה, הוחל הייצור רק בדצמבר שנת 2000. זו הסיבה בגינה האופנועים נחשבים לדגמי 2001 (ה-1000 הראשונים בסדרה) ודגמי 2002.

דוקאטי MH900E: שיטת המכירה

כל האופנועים כולם, נמכרו בשיטה חדשה לאותה תקופה בעולם האופנועים: דרך האינטרנט ducati-mh900E-3באתר ייעודי שהוקם לצורך כך, בשיטת B2C. זה היה האופנוע הראשון שנמכר בשיטה זו. המכירה נפתחה ב-1 לינואר שנת 2000, בשעה 00:01 אחר חצות, ותג המחיר היה 15,000 יורו. 1000 היחידות הראשונות נמכרו תוך 31 דקות. ה-1000 הנוספים הסתיימו כולם תוך מס' שבועות בודדים. 30% מהאופנועים נמכרו ללקוחות אמריקאים, 30% ללקוחות אירופאיים, ו-40% ללקוחות ביפן.

מה עומד מאחורי השם?

האופנוע מקורר האוויר, שבדיעבד יצר את סדרת ה"קלאסיק" של דוקאטי, נועד לכבד את מורשת המרוצים של היצרנית, על ידי מחווה ספציפית לניצחון של מייק היילווד (וזו הסיבה לר"ת MH) בשנת 1978 באי מאן ולאופנוע עליו רכב דאז. ה-E הוא בעבור Evoluzione, שם נוסף בו מוכר הדגם.

בשנת 2001 תבעה את דוקאטי פאולין היילווד, אלמנת הרוכב, בטענה כי היצרנית השתמשה בשמו של בעלה לטובת רווח כספי, למרות שהוא מעולם לא רכב האופנוע או על הדגם הנ"ל. להגנתה טענה החברה כי האופנוע עימו רכב היילווד באי מאן בשנת 1978, היווה "השראה" לעיצוב הדגם, ונתינת שמו לאופנוע הייתה פעולת מחווה ותו לא. החברה הגיעה עם האלמנה להסכם פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט ולכן לא פורסמו פרטיו של אותו ההסכם מעולם.

העיצוב

וחזרה לאופנוע עצמו: על העיצוב חתום פייר טרבלאנש, כמיזוג מעולה בין ישן לחדש. טרבלאנש יצר לאופנוע מסיכת חזית עם פנס עגול בודד מלפנים, כשהיא כולה מעוצבת כפסל וכחלק אחד עם מיכל הדלק. גם הצביעה האדומה מהממת, כולל משטחי הכסף הצבועים המדמים את תצורת מנוע ה-L השוכב של האופנוע, כיאה לדוקאטי. שילדת הצינורות האדומה יחד עם הזרוע החד צידית האחורית, יוצרים מכונה סקסית במיוחד, בעלת פרופיל ארוך (לא מעט בזכות זוג דודי הפילטה הכביכול ארוכים מדי שמתחת למושב) ונמוך. קפה רייסר של ממש. למרות שלאופנוע היו מתלים ראויים למדי (מרזוקי מלפנים, פאיולי מאחור), הוא בעיקר יועד לרכיבה טורינג מהירה בסוויפרים זורמים ופחות לתקיפת כבישים מפותלים וזריקת האופנוע מצד לצד. לא שזה פוגע במאומה באלגנטיות הספורטיבית שלו.

האופנוע צויד במנוע בנפח 904 סמ"ק עם הזרקת דלק, שהגיע מדגם ה-900SS עם גל זיזים בודד לכל צילינדר, והפיק הספק של כ-75 כ"ס. תיבת ההילוכים הגיעה מהמונסטר 900, וצליל הקרקוש של הקלאץ' היבש, היה כל מה שצריך כדי לכבוש את ליבם של וותיקי הלקוחות של דוקאטי.

על מה המכרז?

לכלי שבמכרז, נרשמו 129 מייל בלבד על השעון, והוא שמור ברמת מוזיאון. למעשה, הבעלים מציין כי האופנוע, שהיה השלישי שיוצר כדגם 2002, ועל כן מספרו בסדרה הוא 1003, יימסר לקונה יחד עם: קרטון האריזה המקורי עימו הגיע האופנוע, הצמיגים המקוריים (שבינתיים הוחלפו בחדשים), ג'ק המרוצים שהגיע יחד עם האופנוע למטרות תצוגה ועם שרשראות השסתומים המקוריות שגם הן הוחלפו בינתיים באופנוע, כדי להשמישו לרכיבה אחרי זמן העמידה הממושך. עוד יש לציין את מדבקות ההגנה על הזרוע האחורית שעדיין לא קולפו, את מדבקת האזהרה לרוכב על המשקף, אותה יש להסיר לפני הרכיבה הראשונה, את כל הניירת המקורית של הכלי, ספר הטיפולים, המפתח הרזרבי בנוסף למקורי ועוד.

שווה להסתכל על התמונות כדי להבין איזו יצירה ייחודית היא זו, איזו רמת שימור, וכמה נדיר היה ה-MH900E אז והיום. נכון לכתיבת שורות אלו, עומד המכרז באיביי על הצעה של 20,300 דולרים, שהם עדיין מתחת לסכום המינימלי שקבע המוכר כמחיר מינימלי למכירה. ויש גם סרטון למטה.

סרטון שהמוכר צילם סביב האופנוע ופירסם במסגרת המכירה:

למכרז עצמו באיביי

עדכון 2.4.17 13:00: מאחר והמחיר לא הגיע למינימום שדרש המוכר, הוא נפתח מחדש בקישור הזה

עוד בקניות ברשת

רוצים גם להזמין חלקי מנוע לאופנוע בזול ב-ebay? קבלו טיפ של אלופים

בניית אופנוע מהרשת או דברים שאפשר לבנות עם EBAY

טיפ טוב לקניות ברשת: אתרי עזר לקנייה ב-EBAY

פגיעה ביבוא החלפים בביטול הפטור עד 75$?

חולצת KTM מ-EBAY שהיא פשוט PRICELESS

תגובה אחת

  1. iouyoi

    אחד האופנועים שהרבה יותר יפה ומרשים במציאות – בתמונות משהו לא עובר

השאר תגובה