כביש 10 נפתח לרכיבה בחנוכה. מקיף ישראל כביש 10 ייפתח

כביש 10 ייפתח (שוב) בפסח 2017כביש 10 ייפתח בפסח לאחר שמאז 2011 ועד סוכות האחרון, היה סגור הכביש לחלוטין. בסוכות 2016 הוא נפתח למספר ימים ונסגר שוב. לכבוד החג הקרוב, הכביש שנחשב לאחד מהיפים בארץ ובדרך כלל סגור עקב איומי טרור מהגבול הדרומי, ייפתח שוב לתנועה אזרחית למשך 7 ימים בלבד.

אורכו של קטע הדרך, שיפתח לציבור החל מיום החג הראשון של פסח ועד לסיום חול המועד,

מדבר, מועדון, טור, טיול
צילום: עמוס ברעם

הוא כחמישים קילומטרים. בס"כ מתמחים פיתולי הכביש כולו על פני 182 ק"מ. הקטע שייפתח  נמתח מאזור מאזור היישוב עזוז שבפתחת ניצנה ועד להר כרכום בדרום במערב-דרום הר הנגב – אתר יוצא דופן בידי הנחשב על ידי אחדים מהחוקרים, כהר סיני המקראי.

כביש 10 ייפתח שוב בפסח

לאורך המסלול חניונים ללינה: חניון נחל חורשה, חניון בורות לוץ, חניון הר עידו, חניון נחל עריף, חניון מצוקי לוץ, חניון באר כרכום, חניון הר כרכום וחניון הקניון הלבן.

עמדות מידע של רשות הטבע והגנים יעמדו לרשות המטיילים וכן עמדה צבאית לאבטחה ולהכוונה. מוקד המידע של תיירות הר הנגב פתוח גם הוא וניתן לקבל המלצות לטיולים ופעילויות בסביבה באתר האינטרנט ובטלפון 055-8912136.

"…החיילים המצרים מנופפים לשלום ואנחנו מחזרים נפנוף. הכביש, שהוא אחד הארוכים במדינה, הוא גם אחד היפים וחותך את הנוף ההררי בסכין של פסל או מכחול צייר. באומנות כמו באומנות אין דבר כזה שאין דבר כזה. חבל שאי אפשר ליהנות ממנו כמו בשאר המקומות האחרים בארץ. יש ממנו כל כך הרבה לתת. יכול הייתי להישאר ולצלם כל כך הרבה אבל נבצר מאתנו. כרגע. כביש 10 מרגיש ומרגש. אם יכול היה לדבר לבטח היה מספר אחלה סיפורים."

להמשך, הקליקו כאן

ובאותו נושא

לחצות עם האופנוע לסיני

הכרובלוג בפייסבוק

תגובה אחת

  1. איריס ברזאני

    רגע לפני העלייה /ירידה מכביש 10 ניתן למצוא במרחב פתחת ניצנה שלל פעילויות פסח מהנות לכל המשפחה.
    חפשו אותנו בדף הפייסבןק:
    "בואו לפגוש את אנשי המדבר". פעילויות החל מעתיקות שבטה (סיורים מומחזים), סדנאות אומנות בקדש ברנע, סיורים בחוות 'ירת המדבר', בית דבש, אוכל טוב…

השאר תגובה