מרוץ הסיקס דייז 2012

מרוץ הסיקס דייז 2017 – הסרט

 

מרוץ הסיקס דייז השנתי, שהתקיים בין ה-28.8 ל-2.9 ב-2017, נערך הפעם בצרפת. המרוץ, המתקרא גם בשם "אולמיפיאדת האנדורו", סוכם במהירות ונערך לסרט באיכות גבוהה, ועלה עכשיו ליו טיוב. מהרו לצפות!

רוכבים ישראלים משתתפים מדי פעם במרוץ, מאז שנת 2000. השנה, מתוך רוכבי הקבוצה הישראלית, המהיר ביותר היה יואב שפירא, רוכב קבוצת הוסקוורנה, זכה במדליית זהב בסיכום המרוץ. שפירא בן ה- 18.5, אוטוטו חייל, הפך בכך לרוכב הישראלי השלישי שזוכה במדליית זהב במירוץ היוקרתי.

יואב שפירא - אופנוע הוסקוורנה 250 - סיקס דייז 2017
יואב שפירא, רוכב על ההוסקוורנה FE250 בסיקס דייז 2017 שנערך בצרפת

רקע

למי שלא מכיר, אזכיר כי מרוץ ה-ISDE (ר"ת Internatinal Six Days Enduro), מוגדר כ"אולימפיאדת האנדורו" לאחר שמשך אליו בעשורים האחרונים לא פחות מ-32 נבחרות לאומיות של מדינות שונות.

אירוע הפתיחה, המתקיים בערב שלפני המרוץ עצמו, כולל תהלוכה רגלית של הנבחרות הלאומיות, עם לבוש רשמי בצבעי הנבחרת ודגל המדינה הנישא בראש הנבחרת.

פרסים

הפרסים היוקרתיים ביותר המוענקים בו הם גביעי העולם (World Trophy) הניתנים לנבחרת לאומית בת שישה רוכבים מהמדינה הזוכה, שסך הזמנים הנצבר שלהם בקטעי המדידה בכל ששת הימים יחדיו, היה הקצר ביותר.

פרסים נוספים המוענקים בתום המרוץ הם גביעים לנבחרת הלאומית הצעירה (Junior Trophy) בת ארבעה רוכבים עד גיל 24, לנבחרת הנשים הלאומית המורכבת משלוש רוכבות, לקבוצת המועדון ("קלאב") הלאומית בת שלושה רוכבים ולקבוצת שלושת הרוכבים המייצגת יצרנית אופנועים.

Husqvarna-Motorcycles-ISDE-2017-KRUVLOG-2

באופן אישי, זוכים הרוכבים למדליות בהתאם להישגיהם האישיים במרוץ, אך חלוקת המדליות הנה על פי אחוזים הנגזרים מתוצאות כל רוכב בקטגוריית הנפח שלו. למדליית הזהב זכאים כל הרוכבים שסיימו בתוך מסגרת זמנים הרחוקה עד 10 אחוזים מהזמן המהיר ביותר של מנצח הקטגוריה שלהם. מדליות כסף מוענקות לרוכבים שסיימו עד 40 אחוזים מהזמן של הרוכב המהיר בקטגוריה. כל שאר הרוכבים שסיימו את המרוץ זכאים למדליית ארד.

ועכשיו, הסרט!

52 דקות של אקשן ה-FULL HD שמסכם את פעילות הרוכבים המהירים במרוץ ובעיקר את מאבק הנבחרות המייצגות את המדינות השונות. הרוכבים הישראלים השנה, לא התחרו הפעם כנבחרת אלא כקבוצות מועדונים נפרדות של 3 רוכבים כל אחת.

ובאותו נושא:

הסטוריה על ששת הימים

תמונות מה-ISDE 2008

צעד אחורה לספורט המוטורי הישראלי

אליפות עולם בשישה ימים: "סיקס דייז" בעיניו של תומר שמש

הכרובלוג בפייסבוק

 

 

השאר תגובה