צעד אחורה לספורט המוטורי הישראלי


הבוקר נחתתי בנתב"ג ממרוץ ה-ISDE בו צפיתי ביוון, עם שיר קטן בלב. אחרי שפוגשים פנים אל פנים את תרבות הספורט המוטורי בחו"ל, קשה לאופטימיים שלא לפנטז על היום בו גם אנחנו נזכה לראות אירועים בינלאומיים, עמוסים ברוכבים מקצועיים המתחרים זה בזה לעיני קהל רב ומשפחות שרק מחפשות בילוי טוב לסוף השבוע. קשה שלא לחשוב ולהשוות כל הזמן, בין מה שקורה שם למה שקורה פה. כמה שם מפותח, אפילו במדינות שמאוד מזכירות מבחינת המנטליות את האופי הישראלי, כמו יוון למשל, וכמה אצלנו הכל תקוע בהעדר חוק ספורט מוטורי ובהעדר הבנה של מוסדות המדינה את הפוטנציאל הגלום באירועים בינלאומיים.

אבל שירים ופנטזיות לצד אחד, מציאות לצד השני.

כשבדקתי אי-מיילים, מצאתי את ההודעה הבאה ממארגני ליגת הסופרמוטו, שנשלחה באופן גורף לכל רשימת הכתובות שברשותם.

"הרינו להודיעכם כי המירוץ החמישי בעונת 2008 נדחה .הסיבה היחידה היא ,כי כרגע אין איפה לרכוב. המסלול באשדוד נוכס ע"י עוכרי ספורט מוטורי אשר יעשו כל אשר בידם ע"מ למנוע מירוצים בארץ ,גם אם הדברים יכללו הזמנת שוטרים לאירוע כדי "לפוצץ אותו".

אנו מחפשים פתרונות שונים.

הודעות יגיעו בהמשך"

אותם עוכרי הספורט המוטורי שלא אכתוב את שמם (אבל הקישור מוביל בבירור "לאשמים" שתחת העונש שחטפו, החליטו להקים ליגה מתחרה על חשבון 3 ליגות מרוצים אחרות שעושות שימוש באותו המסלול), הורגים במו ידיהם את הרסיסים היחידים לספורט דו גלגלי על אספלט, שעוד מנסים להתקיים בישראל.

אותם "עוכרים", לא עושים זאת בפעם הראשונה: שוב האינטרס האישי, האגו, הכבוד והדרך הישראלית הדורסנית באים על חשבון אינטרסים רחבים יותר, של ציבור גדול יחסית, השואף לאותה מטרה ונפגע ישירות מפעילותם של אותם מעטים. והחלק היותר גרוע? שיש מתחרים, חלקם וותיקם עם קבלות בתחום הספורט המוטורי הישראלי, שמשתפים עימם פעולה, מגיעים לאותה ליגה חליפית תחת התירוץ של "לי לא איכפת, אני מחפש רק הזדמנויות נוסף להתחרות ולרכב", ובכך נותנים לגיטמציה לכוחניות שבגינה נענשו אותם "עוכרים", נותנים לגיטמציה להשתלטות כוחנית על "מסלול", ומסכימים לכך שפעילות התמיכה הזו שלהם, תבוא על חשבון ליגות ספורט מוטורי ישראליות אחרות.

כנראה שלא מגיע לנו שיהיה כאן ספורט מוטורי חוקי. אירופה, כך נראה, כבר לא נהיה בנושא זה.
אתם מוזמנים להגיב. בשל הרגשות הטעונים שבוודאי יתעוררו בחלק מהצדדים, דעו לכם שאני לא חייב כלום לאף אחד על שום דבר, ועל כן אחתוך בבשר החי של התגובות הבוטות מדי לטעמי האישי.
ומנושא לנושא באותו נושא: פתחתי קטגוריה חדשה המרכזת את הפוסטים בנושא ה-ISDE (כולל של 2007).

Save

מודעות פרסומת

השאר תגובה