“האופנועים שמאיימים על נתניה”

היה לי המון לכתוב ולומר על הכתבה ששודרה אמש בערוץ 2 תחת הכותרת "האופנועים שמאיימים על נתניה" (קישור פעיל כרגע לכתבה באתר קשת), אבל החלטתי להמתין מעט עד שהבחילה שתקפה אותי כשראיתי את ההתנהגות של הצעירים בכתבה, תעבור.

אין לי שום בעיה עם הרמות הגלגל, "הפעלולים" או עם ההתכנסות שלהם לרכיבות משותפות. כן יש ליscotter-racing בעיה עם הפה המלוכלך שהציגו חלקם כלפי עוברי אורח ומשתמשי דרך אחרים. כן יש לי בעיה עם צורת ההתנסחות וההתבטאות בעברית, אבל זה כבר שייך לבלוג "עברית שפה קשה", ולא לכאן.

כצפוי, בפורום רוכבי ה-125 הצעיר (כאן) , התפתח שרשור בנושא, שמהר מאוד הפך להודעות מעריצות (!) המשבחות (!!) ומהללות (!!!) את המשתתפים, ובעיקר מפרגנות ליכולת הרכיבה שהוצגה שם. עד מהרה, הועבר האשכול לפורום "אוף טופיק" (כאן).

אז בסופו של דבר, החלטתי שלא לפתח את הנושא תחת תחושת הבחילה המדוברת. והסיבה לכך נעוצה בהודעה של אחד מהמשתתפים בסרט שאיזן את התמונה מעט לצד השני. ההודעה הזו הסבירה והדגימה שהרוכבים הצעירים האלו נתקלו בעצם לראשונה בחייהם כרוכבים על שניים, ב"שיעור מס' 1 בהתנהלות רוכבי אופנועים מול התקשורת". לצערי, השפה הקלוקלת, שגיאות הכתיב, וההתבטאות שגם ברחוב מעטים הצעירים שמדברים כך, היא מקורית וללא שינוי (ההדגשה שלי):

"…היא אמרה לנו לעשות את הפתיחות לעשות הכל נשבע לך היא אמרה נילך נצלם אבל היא לא אמרה שככה יציגו אותנו… היה קטע שאמרנו שכולנו עם רשיונות טסטים והכל ביטוחים את זה היא לא הראתה רק את הצד הרע היא הראתה…וזה הכי לא יפה!
… והיא גם לא הראתה את זה שאחרי שבאה הניידת בפתיחות שהלכנו כמו ילדים טובים כי היא לא רצתה שניצא עם שם טוב להיפך…
היא אמרה שהיא תעזור לנו לשפר את הספורט המוטורי בנתניה ואמרנו שאין לנו מקומות ליסוע וזה והיא אפילו לא הראתה את זה!!!

…ונשבע לכם שהיא רצתה שנעשה פתיחות במקום עירוני אמרנו לה בואי יש לנו מקום נטוש היא אמרה לא אני רוצה מקום עם בניינים…."

ועל זה נאמר במטריקס: Welcome, to the real world.

כבר כתבתי זאת בעבר (3 לאפריל 2007,ליתר דיוק), אך נראה שזה מתאים בול גם לכאן:

התדמית לא יכולה להפגע עוד – היא כ”כ מרוסקת, ששום מעשה כבר לא יוכל להרוג את הגווייה עוד יותר“.
לפוסטים נוספים בנושא התשקורת, כאן

מודעות פרסומת