מרשלים למרוצים קושמרו מרשל

דני קושמרו מראיין את מארק מרקז

דני קושמרו בכתבת סוף השבוע של ערוץ 2, הביאה את תרבות הספורט המוטורי של עולם ה-MotoGP, להמוני עם ישראל. כתבה יחצ"נית לתחום שלנו שזוכה כעת לפריחה שלא הייתה עשרות שנים (אם בכלל). מעניקה רוח גבית לקראת קבלת התחום, טיפין טיפין, אל תוך התודעה הלאומית.

אריאנה מלמד נגד דני קושמרו והספורט המוטורי

למרות הביקורת של אריאנה מלמד הממורמרת ב"הארץ", שטענה כי מדובר בכתבה שהיא Marques-gp-bike-kruvlog-milan-2016"בנאליה במסלול המרוצים" (כאן), הרי שהכתבה הזו הייתה חייבת להיות בנאלית. אחרת, איך אפשר היה להנגיש את האמור בה, לבית ישראל? גם אם דני קושמרו נאלץ לתת שאלות בסיסיות מאוד למארק מרקז ולהכריז הכרזות בדבר "הגלאדיטורים המודרניים שנלחמים זה בזה על מסלול המרוצים", הרי שהמטרה מקדשת את האמצעים. לא היה מקום לקושמרו לרדת לפרטי פרטים ולשאול שאלות חכמות ומתחכמות את מארקז, כשהוא צריך להעביר את הקונספט של תרבות עולם המרוצים, הכמה דקות בודדות.

דני קושמרו – יופי של כתבה

הכתבה הייתה מלאת פאתוס בחלקים מסויימת, מלבבת בחלקים העוסקים בתרבות הספורט ומרגשת באחרים. דני קושמרו יודע לתפור זאת כמו שצריך כדי לגרום לצופה הממוצע להבין שיש עוד תחומים בעולם הספורטיבי, שאינם כוללים כדור.

לסיכומו של דבר, יופי של כתבה, שכל חובב ספורט מוטורי ישראלי צריך להפיץ אותה בקרב משפחתו ומכריו, כדי לקדם ולו במעט, את ההפנמה של כולם בדבר הקיום והרלוונטיות של התרבות הזו.

כאן

מארק מרקז, כוכב הסרט "מסרברה לטוקיו", התגלה בפניי כבעל אותם מאפיינים שגרמו לי ולחבריי באותה העת, להתאהב בוולנטינו. מארקז הוא בחור חם. הוא חייכן, שטותי וצוחק המון. אבל ככל שהסרט מתקדם, מבינים שמדובר במכונת מלחמה. כזה שרואה מטרה, מסמן אותה והופך לאגרסיבי, גם אם בצורה מדודה ושקולה, עד שהוא משיג אותה. הבחור פשוט לוחם ו"קילר" על האספלט, שלא רואה בעיניים. לא פלא שבגיל 24, כשהסרט מתחיל, יש לו כבר 4 אליפויות עולם באמתחתו. לא פלא, שהוא הרוויח מעריץ חדש בישראל…

המשך

ובאותו נושא

טירון 93: דרכו של אלוף עולם במרוצי אופנועים

מארקז בסרט: מסרברה לטוקיו

עדכון אוקטובר 2019: מארק מארקז – אלוף עולם בפעם השמינית!

אקשן מזוקק ממרוצי ה-MOTOGP: מארקז ודובי

סיכום עונת מרוצי ה-MOTOGP של 2017: הרבה אקשן!

סיכום עונת מרוצי ה-MOTOGP של 2018

דני פדרוסה פורש מה-MOTOGP ומראיין עצמו

אלקטרוניקה במרוצי ה-MOTOGP – לוח השעונים והמחוונים

הכרובלוג בפייסבוק

השאר תגובה