אופנועי אינדיאן

תערוכת Eicma 2017: אופנוע פלאט-טראק אינדיאני

ה-FTR1200 של אינדיאן האמריקאית, הוא שינוי כיוון מרענן מאופנועי הקאסטום-קרוזר הענקיים והשמנמנים למראה של החברה. בעוד הליין הנוכחי מבוסס על עיצוב אופנועי המותג משנות ה-20 של המאה שעברה, הרי שדגם הקונספט שהוצג בתערוכה השבוע במילאנו שבאיטליה, מציג כיוון חדש: התבססות על עיצוב אופנועי מרוצים, היישר ממסלולי הפלאט-טראק האמריקאים.

הדגם החדש מבוסס באופן כללי על ה-FTR750, אופנוע מרוצי הפלאט-טראק של קבוצת Wrecking Crew שזכתה לאחרונה בשלושת המקומות הראשונים באליפות האמריקאית לאופנועים אלו.

מאחר וה-FTR1200 קונספט מיועד בסופו של דבר להגיע לכביש הציבורי, נכנה אותו מעכשיו סטריט-טראקר, בהתאם להגדרות הנישה. המנוע הוא בתצורת וי-טווין בנפח 1133 סמ"ק ומקורו בדגם ה-Scout של החברה. האגזוזים הגבוהים נבנו על ידי S&S (שבנו גם את דודי הפליטה לדגם המסלול), רק שבדגם הקונספט הם ממוקמים מימין לאופנוע. הספק המנוע של גרסת ה-750 הוא כ-110 כוחות המושגים ב-10,000 סל"ד גבוהים למדי. סביר להניח שבגרסת הכביש הציבורי ההספק ירד מעט (יש את הנפח לפיצוי), אבל ששיא ההספק יצנח באופן משמעותי.

גם הגלגלים בשני הדגמים יוצרו על ידי אותה החברה: RSD Traction ועוצבו על ידי רולנד סאנדס ב-2004, כשעוד עבד בעבור Performance Machine. עד היום גלגלים אלו נחשבים לסטנדרט גבוה בתעשיית אופנועי הסדנאות. הקליפר הקדמי, מסוג מונובלוק, הוא מתוצרת Brembo.

משקלו של האופנוע הוא 194 ק"ג יבשים בלבד, שהם משקל פצפון ממש, לעומת שאר דגמי החברה שמרחפים באזור ה-300 קילוגרמים כל אחד. חלק מהדיאטה העצבנית הושגה בזכות שימוש פזרני בקרבון פייבר לאורכו ולרוחבו של האופנוע. נפח מיכל הדלק הוא זערורי כדי לשמור על פרופיל צר ומשקל נמוך: רק 8.3 ליטרים.

אסף זומר מ-Motolixious ריחף סביב אופנוע הקונספט של אינדיאן וסביב אופנוע המרוצים עליו הוא מבוסס, בתערוכה במילאנו השבוע (נובמבר 2017)

מודעות פרסומת

השאר תגובה