כביש 10 נפתח לרכיבה בחנוכה. מקיף ישראל כביש 10 ייפתח

כביש 10 ייפתח שוב לרכיבה בחנוכה 2017 וזו יופי של הזדמנות לחקור אותו

כביש 10 נפתח ונסגר לסירוגין מאז 2011 עקב איומי טרור מהגבול הדרומי. בחנוכה הקרוב הוא ייפתח שוב וזו הזדמנות מעולה לרכיבה בו. הכביש יהיה פתוח בין ה- 13.12.17 ל-20.12.17. כמו תמיד, הוא ייפתח בחלק שבין עזוז שבצפון ועד לכביש 12 שבדרום. כל יום בתוך התאריכים הללו,  בין השעות 06:30 – 17:00.

נפתח לרכיבה בחנוכה

לאורך המסלול חניונים ללינה: חניון נחל חורשה, חניון בורות לוץ, חניון הר עידו, חניון נחל עריף, חניון מצוקי לוץ, חניון באר כרכום, חניון הר כרכום וחניון הקניון הלבן.

עמדות מידע של רשות הטבע והגנים יעמדו לרשות המטיילים  שיבחרו בו ליעד לרכיבה בחנוכה, וכן עמדה צבאית לאבטחה ולהכוונה. מוקד המידע של תיירות הר הנגב פתוח גם הוא וניתן לקבל המלצות לטיולים ופעילויות בסביבה באתר האינטרנט ובטלפון 055-8912136.

כביש 10 היה ויהיה תמיד סיבה טובה. ת'כלס אין שום דבר חדש נראה לעין מאז הביקור האחרון ונראה על פניו שלא יהיה שום דבר חדש. אבל יש משהו בכביש הזה המושך כמו מגנט… הכביש לא מבייש ומעניק לנו הצגה כמו שרק יכולנו לחלום. ריק מרכבים. מזג אוויר מדהים. אווירת חג מדויקת. צבעוניות האופנועים על רקע המדבר היינה חגיגה לעיניים. הנופים הנגלים מעברו השני של הגבול כמו חלום רחוק – קרוב. הנשימה הנעתקת כל פעם מחדש, אחרי כל סיבוב או טיפוס תלול בהר, גוררת עמה את המחשבה המתבקשת ומעוררת כל פעם מחדש את הדיון האם שווה היה לוותר. השקט, השלווה, אין סוף הנוף והצבעים והצורות המלווים אותנו מדברים בעד עצמם.

עוד על כך, כאן

השאר תגובה