טיפ רכיבה: מיתוסים על בלימת אופנוע שצריך לשבור

בלימת אופנוע: סרטון ערוך ומומחש היטב על היכולת של הרוכב בעת עצירת חירום, ומה הקשר שלהן לשאר הרכבים על הכביש. ולא פחות חשוב: שבירת המיתוס הגורם לרוכבי אופנועים להאמין כי ביכולתם לבלום בצורה טובה יותר מנהגי הרכבים. למעשה, מסביר מדריך הרכיבה ברט טקאקס (Bret Tkacs) בפייסבוק, כי דווקא לרכבים יש יתרון קל על פני האופנועים.

בלימת אופנוע

באמצעות ההבדלים המוצגים בין רוכב מנוסה לרוכב מתחיל, מדגים הסרטון כי על הרוכב להכיר היטב את יכולות הבלימה של האופנוע שברשותו, להתאמן בשימוש בהן ולהיות מוכן ליום בו תדרש, לא עלינו – בלימת חירום ושימוש מלא ביכולות הבלמים.

זמן להשחיז את האנגלית שברשותכם:

"האופנוע הטוב בעולם הוא סתם ערימת ברזלים, או לפחות כך הוא יהיה עוד מעט אם לא תלמד איך להשתמש בו. ציוד ההי-טק המתקדם ביותר הוא זה שבין האזניים שלך. בכדי לעזור לך לתכנת אותו מחדש, ריכזנו פה 50 עיצות שתוכלנה להציל את חייו של מי שרוכב בכבישים ציבוריים. את חלקן אתה כנראה מכיר ואת חלקן האחר אולי לא. את כולן שווה לזכור ולהטמיע, כי כשזה מגיע לרכיבה בכבישים ציבוריים, האנשים באגודה לבטיחות רוכבי האופנועים בארה"ב ( msf-usa.org ) קלעו במדויק עם המשפט שלהם: ככל שאתה יודע יותר, זה נעשה טוב יותר." ההמשך? כאן

עוד טיפים על רכיבת אופנוע

3 תגובות

  1. Liran Markus

    חחח איזה עולם קטן פתאום לראות שכותבים על בחור אמריקאי שפגשתי בפנמה וקולומביה במהלך המסע שלי

השאר תגובה