רכיבת כיף

רכיבת כיף לא מתוכננת: רק לתדלק ולחזור

התוכנית הייתה פשוטה: האופנוע סיים את התהליך המסורתי של הכנה לסופ"ש שכלל ניקוי יסודי, גירוז, שימון והמון אהבה באופן כללי. עכשיו נותר רק תדלוק ובדיקה של לחץ אוויר בצמיגים. לבשתי מעיל רכיבה על הטי שירט, ולקחתי עם הקסדה, גם זוג כפפות קיציות. עד התחנה המרוחקת 2 דקות רכיבה מביתי, זה יספיק לו ואולי אפילו יהיה לסוג של רכיבת כיף עבורי.

כשהנעתי אותו, הסאונד הבוקע מדוד הפליטה הקצוץ קצת בלבל אותי ובעיקר את תפיסת הזמן. אולי "אמשוך" קצת עד התחנה בעיר הבאה? ייתן לי קצת זמן איכות עם האופנוע שלא רכבתי עליו כבר יותר משבועיים, והעדפתי במקומו אופנועי מבחן חדישים ומלוקקים? ניתן לסוזוקי הזקן שחוגג השנה 32 אביבים, קצת לשחרר פיח מעל השסתומים? ולתת לצמיגים לרוץ קצת קדימה עם גז פתוח לרווחה…

שירה מהמנוע

ביציאה לכביש המהיר יותר, כשהסל"ד עלה והצרחה מהאגזוז הפכה לסימפונייה של ארבעה צילינדרים בשורה, הצטמררתי שוב. מזג האוויר הקריר היטיב עם כיוון הקרבורטורים וכמובן גם עם המנוע שמבסס את כל תהליך הקירור שלו על שמן ואוויר בלבד. עם השירה המגיחה מהמנוע בצרידות הרוקנרול האופיינית למנועי ה-GSXR הוותיקים, החלטתי שוב להאריך עוד קצת את זמן הרכיבה. תדלקתי את הצמא בתחנה מרוחקת, והמשכנו.

נס בהרים

מפה לשם, הגעתי לבר-בהר בנס הרים. פגשתי חבר ותיק מתקופת רכיבת השטח שמתנייד כעת על אדוונצ'ר מגודל, ובילינו שעה על כוס מיץ תפוזים וקרואסון קטן בשיחה על אופנועים (אלא מה?). נשארתי עם המעיל עליי: היה קריר ומתחת הייתה לה רק טי שירט דקה.

בדרך חזרה הפעלתי שוב את המצלמה הנמצאת דרך קבע על הקסדה. ההתחברות לאופנוע הייתה מלאה. הייתי קצת יותר בטוח ביכולות הבלמים ובאחיזה שמספקים צמיגי הטורינג הדקיקים והרשיתי לעצמי עוד קצת מהירות. עוד קצת קצב בקטעים המפותלים. וכשהכביש נמתח קדימה עם ראות מעולה? עם קצת קמש"ים כדי לתבל את הפאן באדרנלין. השמש השוקעת, הירוק הזרחני שמסביב וצליל המנוע המרגש אותי תמיד, יצרו חוויה אור-קולית שכיף היה להיות לחלק פעיל ממנה.

יצאתי לתדלק את הג'יקסר הוותיק וחזרתי אחרי שעתיים עם מסיכת חזית מנוקדת בגופות של חרקים. ומסביב? כבר כמעט החשיך לגמרי.

רכיבת כיף – המזכרת

אין בסרטון הבא שום ביצועים מעוררי התרגשות או השכבות מגרדות מרפקים וכתפיים. רק קליפ קצרצר בן דקה חצי שבו ניתן לזכור מזג אוויר מעולה לרכיבה ותקופה בשנה שבה הכל פורח. ועל הדרך? להאזין על הדרך למשק כנפי ההיסטוריה ולרוח המתדפקת על הקסדה.

 

יש לכרובלוג ערוץ פעיל באפליקציית טלגרם. אשמח אם תצטרפו ותעקבו בהקלקה כאן

 

השאר תגובה