לוח השעונים - חורחה לורנזו

חורחה לורנזו בטיפ של אלופים: אל תספר לאיש

סיפור נקמת המפוטר שהוא ספק אדם ספק מכונת על: חורחה לורנזו, רוכב דוקאטי בקטגורית ה-MotoGP, סיפר שהיה ברור לו אחרי המרוץ בצרפת, שהוא לא ימשיך בקבוצה האיטלקית ב-2019. הוא בדיוק סיים את המרוץ הזה במקום השישי, וזה היה הסיום במקום הגבוה ביותר עבורו (עד אז). כן, זו התחילה כעונה מחורבנת במיוחד בעבור רוכב שהיה כבר 3 פעמים אלוף עולם. אחרי צרפת הוא הבין שדוקאטי לא יחדשו עמו את החוזה.

צילום: עומרי גוטמן – אסן 2017

היו הרבה סיבות לכך שהמקסימום אליו הגיע לורנזו העונה, הוא המקום שישי. בין השאר כי הוא התרסק פעמיים ב-2 סבבים קודמים (בקטאר ובחרז) ובעצם לא סיים כלל את המרוצים הללו.
ובכלל, אפשר לסכם די בקלות ולומר שהחוזה שלו עם דוקאטי "לא עשה לו טוב".הוא לא ניצח אפילו פעם אחת עם דוקאטי במשך 23 מרוצים רצופים (!) מהרגע שהחל לרכוב בעבור היצרנית מבולוניה. הסיכוי להמשך החוזה שלו עם דוקאטי, היה קטנטן במיוחד.

ואז הגיע המרוץ במוג'לו, איטליה. וכנגד כל הסיכויים והערכות המוקדמות, הוא ניצח את המרוץ תוך שהוא מסיים 6.5 שניות לפני חבר קבוצתו, אנדריאה דוביזיוציו. בסבב שלאחר מכן בקטלוניה, הוא זינק בתום מקצי הדירוג מהמקום הראשון (Pole Position) ולמחרת ניצח את המרוץ – הפעם בהפרש של כמעט 4.5 שניות על אלוף העונה שעברה ומוביל טבלת האליפות הנוכחית – מארק מרקז, רוכב הונדה.

מקבץ הקפות – מקבץ מטרות

וכדי להבין איך ניתן לתאר את חורחה לורנזו כספק אדם, ספק מכונה, צריך לבחון בקצרה את הזמנים שלו במרוץ האחרון בקטלוניה. רוכב העל הזה הוא כמעט בלתי אנושי:
מלבד ההקפה הראשונה והאחרונה, כל ההקפות של לורנזו היו בתוך הדקה אחת ו-40 שניות. הקפת המסלול התשיעית שלו באותו המרוץ, הייתה ההקפה המהירה ביותר 1:40:021
ההקפה האיטית ביותר שלו, הייתה אחת לפני הסוף: 1:40:928. רואים ומבינים את המסקנה הפשוטה? אני אעשה לכם את זה קל – בין ההקפה המהירה ביותר שלו להקפה האיטית ביותר שלו, יש פחות מ-1% הפרש!

מקבץ הקפות כל כך מדויק, שבו הרוכב מסוגל לחזור על הקפת המסלול בדיוק כל כך מושלם שרק מאיות שנייה בודדות מפרידות בין הקפה אחת לאחרת, הוא מקבץ נדיר במיוחד. רק רוכב אנליטי ברמה של לורנזו מסוגל לחזור על אותן פעולות בדיוק בכל הקפה במשך מרוץ שלם. בלי להוריד גז כי התעייף, בלי להוריד קצב כי נשחקו הצמיגים ובלי להרפות מהלחץ רק כי השילוט מצידי המסלול מספר לו על ההפרש שפתח על שאר המתחרים. פשוט רוכב על.

סוד החוזה החדש של חורחה לורנזו

החדשות בדבר חתימתו של לורנזו עם קבוצת הונדה רפסול לצידו של מרקז בעונת 2019, היו להפתעה בעולם המוטוג'יפי. לורנזו יחליף את דני פדרוסה שנראה שיעזוב את עולם המרוצים
ולא ימשיך בקבוצה אחרת. מרקז עצמו בירך על המהלך והצביע על היתרונות בכך ואמר: "אני ודני פדרוסה התחרינו בכל הקריירה שלנו רק על אופנועי הונדה. הפידבק לפיתוח האופנועים שיביא איתו לורנזו, שרכב גם על ימאהה וגם על דוקאטי, חשוב וטוב לנו להמשך הפרויקט".

כשנשאל חורחה לורנזו איך הצליח לשמור על במשך תקופה כה ארוכה על סוד המגעים והחתימה הצפויה עם הונדה על החוזה לעונות הבאות, נתן את הטיפ שלו לעניין – "פשוט: אל תספר לאיש."

ובאותו עניין: דני פדרוסה מראיין עצמו בשאלות אישיות שלא נשאלו מעולם, לרגל הפרישה

נובמבר 2019: אלוף העולם 5 פעמים, חורחה לורנזו, פורש מחיי המרוצים

השאר תגובה