מסע אופנועי הג'נטלמנים

ראש השנה 2019 בתל אביב: מסע אופנועי הג'נטלמנים המסורתי

בערב ראש השנה הקרוב, יצא מסע אופנועי הג'נטלמנים (DGR) לרחובות תל אביב – אחת מהמסורות הדו גלגליות המקסימות ביותר שיש. כולם מוזמנים להשתתף!

נפגשים בשעה 09:00 בבוקר, בהתאם לכללי הלבוש, בחניון גני יהושע שבתל אביב, ממש מול הלונה פארק. המסע צפוי לצאת בשעה 10:30 ולהסתיים במרכז העיר. פיזור צפוי לאחר סבב דיבורים, צחוקים ואיחולי ברכות לשנה החדשה, בשעה 12:00 בצהריים.

צילום: אייל מור

מה המטרה של מסע אופנועי הג'נטלמנים?

האירוע נועד בעיקרו לכיף שברכיבה המשותפת, לחגיגת הסגנון והסטייל, ועל הדרך – גם לתרומה חשובה: איסוף כספים לטובת מחלות גברים. המסע החל דרכו לטובת גיוס כספים עבור חקר סרטן הערמונית, אך עם השנים נוספו לו מטרות נוספות וכיום הכספים הנאספים על ידי רוכבים תורמים מרחבי העולם, משמשים גם למחקר מחלות נפש לגברים.

בניגוד למחשבה המקובלת, המשתתפים במסע הם אלו שמתבקשים לתרום לפני האירוע ומטרת המסע אינה לעודד אחרים, שאינם משתתפים, לתרום (אם כי, הם בהחלט מוזמנים לעשות כן).

פירוט על המטרות של המסע ולאפשרות לתרום, ניתן לקרוא כאן, באתר הרשמי של האירוע.

למה דווקא בערב ראש השנה?

המסע נערך בערי בירה וערים גדולות ברחבי העולם, בימי ראשון. יום המנוחה שלהעולם הנוצרי. בשל היותו יום עבודה בישראל, התקיימו המסעות בארץ בד"כ בימי שישי כדי להגיע למקסימום חשיפה והשתתפות באירוע.

ערב ראש השנה 2019, שיתקיים ביום א' ה-29.9.19, סיפק את ההזדמנות, לראשונה מאז התקיימו המסעות בישראל, לקיימו במקביל לשאר העולם. המתנדבים המארגנים בארץ, ניצלו את ההזדמנות הנדירה למדי וקבעו כי המהדורה השישית של המסע בישראל, תיערך דווקא ביום א' הקרוב.

מי יכול להשתתף?

כולם. לא משנה עם איזה אופנוע או קטנוע. לא משנה הדגם, הסוג, השנתון או נפח המנוע. רק תגיעו לבושים לפי כללי האירוע ועם רצון להנות מהאווירה המגניבה.

כללי האירוע: להראות ולהתנהג כג'נטלמנים. פשוט תתלבשו יפה, מסודר ומתוקתק – כמו ג'נטלמנים אמיתיים! הכל הולך: קסקטים, קסדות 3/4, שפמים וזקנים (גם אם מודבקים), מקטרות, חולצות מעומלנות, מגוהצות ומכופתרות, עניבות פרפר או רגילות, מכנסיים מגוהצים למשעי ונעליים מהחתונה. תהיו יפים. תהיו ג'נטלמנים.

צפו בסרטונים המצורפים כדי להתרשם איך זה היה נראה בעבר בתל אביב

סרטוני מסעות השנים הקודמות:

2018

2017

2016

2015

2014

קישורים שקשורים:

דף האירוע של המסע בתל אביבי 2019 – בפייסבוק

מסע 2018

מסע 2017 – ועוד מבט, קצת שונה, על אירוע 2017

מסע 2016

השאר תגובה