רכיבה עם האופנוע בשוליים

העלמת העין של המשטרה מרכיבה בשוליים – הסוף

הסוף לרכיבת דו גלגלי בשוליים? ב-24 השעות האחרונות נפוצה הודעה בוואטסאפ הטוענת שבשבועיים הקרובים תפסיק המשטרה את מדיניות העלמת העין מרכיבת אופנועים וקטנועים בשוליים. אליקו אלג'ם, יו"ר מועדון האופנועים, מאשר את ההודעה המדוברת והתייחס אליה בדף המועדון בפייסבוק. להלן לשון ההודעה.

כתב: אליקו אלג'ם

בעשרות פוסטים שפרסמתי במהלך השנים, חזרתי והזהרתי על אופן הרכיבה של חלק מהרוכבים בשול הימני.
כתבתי והסברתי שמדובר על "הבנות" עם משטרת ישראל ולא מדובר על תקנה או חוק. לכן הן שבירות וניתנות לשינוי בין רגע באופן חד צדדי.

רכיבה בשוליים – מדיניות עם תנאים שהופרו

להבנות היו תנאים כמו: רכיבה בשול הימני בלבד, רכיבה רק בזמן גודש תנועה, בזמן גודש תנועה המהירות לא תעלה על 50 קמ"ש ו/או מהירות שתאפשר בלימת חרום במקרה ורכב ירד לשול באופן פתאומי, חזרה לנתיב הנסיעה לפני ואחרי אי תנועה ד-14/"זברה".

למרות עשרות פוסטים שלי ושל אחרים בנושא, לא ממש הצלחנו לשכנע. חלק מהרוכבים ניצלו את ההבנות עם המשטרה. רוכבים עשו ככל שעולה על רוחם ואלה שנתפסו וקיבלו דוחות, דאגו לשתף אותנו על כך.

לצערי הרב, בעקבות מספר תאונות קטלניות שארעו בשול, יש כוונה במשטרת ישראל לחזור ולאכוף תנועה בשול הימני. רוכבים שינעו על השול עלולים לקבל דוחות.

ההחלטה הזאת כבר הועברה לדרגים שונים ואני עדיין מנסה לפעול מול משטרת ישראל במטרה לשמר את ההבנות האלה.
ללא קשר להנחיות החדשות, אנו פועלים בשיתוף עם הגופים הרלוונטים (משרד התחבורה, עיריית ת"א, נתיבי איילון, נתיבי ישראל ומשטרת ישראל) בניסיון למסד, באמצעות תקנות תעבורה ותימרור חדש, את הרכיבה בנת"צ העירוני. בעתיד הקרוב ביצוע פיילוט בנת"צ הבינעירוני.
עד אז רכיבה בטוחה לכולנו.

אליקו אלג'ם יו"ר מועדון האופנועים הישראלי

ובאותו נושא של רכיבה בשוליים

הרכיבה בשוליים – מה מותר, מה אסור (וידאו)

מה אם המשטרה באמת תאכוף את החוק האוסר לרכוב בשוליים

טיפ: רוכב קטנוע או אופנוע בשוליים? אל תהיה חזיר

טיפ: רכיבה עם האופנוע על הזברות ובשוליים

דיבורית בקסדה ורכיבה על אופנוע בשוליים

חיי הרוכבים? הכל בידי הליך תיעדוף התקציבים של חברת נתיבי ישראל

השאר תגובה