אלוף עולם במרוצי אופנועים מתחרים האליפות

סופית ורשמית: מארקז מחוץ לתמונת האליפות של עונת 2020

הונדה מודיעה ומאשרת את שכבר היה ברור: תואר האליפות התשיעי עליו תכנן מארק מארקז ל-2020, ייאלץ לחכות לפחות לשנה נוספת. לפיכך ההתרסקות ממרוץ פתיחת העונה שהתקיים לפני כחודש במסלול חרז, גבתה מחיר צפוי וקשה מאוד ממארקז ומהונדה.

הלכה האליפות

כשהעלתי את סרטון התאונה (הדי מזעזעת חייבים להודות) בחודש יולי, נתתי לו את הכותרת: "ההתרסקות של מארקז במסלול חרז 2020 – הלכה האליפות?".  הניסיון של מארקז לחזור להתחרות בסבב הנוסף שנערך בחרז רק שבוע לאחר מכן, גבה מחיר קשה משחשב.  מסתבר שהם כן בני אנוש בסופו של דבר. מארקז עלה למקצי הדירוג ונאבק בכאבים העזים בידו הימנית שנותחה רק ימים ספורים לפני כן. הכאבים לבסוף הכריעו והוא פרש.

מהודעתה של הונדה היום, מסתבר שבניסיונו לרכוב בחרז הוא גרם לנזק בלתי הפיך לפלטת המתכת שבידו והיא נשברה (!) כשניסה לפתוח חלון בביתו, לפני המרוץ בברנו. זו הסיבה שבגינה נזקק לניתוח נוסף שההחלמה ממנו ארוכה ואיטית יותר.

לא ירכוב במשך העונה כולה

עוד עולה מעצם פרסום ההודעה הרשמית של הונדה במהלך סוף השבוע שהם הפנימו באופן סופי שכבר לא יירשמו עבורם נקודות בטבלת האליפות מצד מארקז הגדול. זאת, כשאחיו הצעיר אלכס מארקז, הרוכב תחת המס' 73, הצליח כבר לאסוף 16 במרוצים שהתקיימו עד כה.

ע"פ ההודעה מארקז ייעדר לפחות לעוד חודשיים-שלושה. לפיכך, הוא צפוי לחזור רק למרוץ שייערך בנובמבר בפורטוגל. אך אם נזכור בתהפוכות של שנת 2020 בשל מגיפת הקורונה, יש סיכוי שאולי סבב זה יתבטל ואז בעצם, לא ירכוב האלוף המכהן במשך העונה כולה.

הקליקו כאן לצפייה: ההתרסקות של תואר האליפות – יולי 2020 – מסלול חרז

ועוד סביב התאונה:

העונה שירצה לשכוח: מארקז לניתוח נוסף לפני מרוץ ברנו 2020

מסתבר שהם כן בני אנוש: רינס ומארקז נכנעו לנזק האורטופדי

ההודעות שהדהימו את כולנו כשיצאו – ביום א' הם התרסקו – ביום א' לאחר מכן הם שוב מתחרים על המסלול

סרטון: ההתרסקות של מארקז במסלול חרז 2020 – הלכה האליפות?

השאר תגובה