ק.ט.מ דיוק 890 צילום: שמוליק פאוסט

הסקלפל – ק.ט.מ דיוק 890

אופנוע מדגם ק.ט.מ דיוק 890 הגיע לדגמן מול עדשת המצלמה של שמוליק והמסקנה שלו היא שאפשר להגיד הרבה דברים על ק.ט.מ – אבל הם יודעים לייצר "מכונות".

כתב וצילםשמוליק פאוסט

אני אוהב את המראה של הדיוק 890 החדש, אבל קצת קשה לי לקרוא לו יפה. זה לא שהוא מכוער או משהו – יש לו קווים קרביים, פרופורציות לא רעות וסך-הכל הוא נראה די טוב בעיני.
מיוחד? יש מצב. בולט? בטח. מגניב? קרבי? מאוד. יפה? אה…
בדיחה גסה ישנה אומרת שאם אתה לא חושב על "כוס" – כנראה שאתה לא מרוכז מספיק. אני לא יודע מי בדיוק בסדנת "קיסקה" האוסטרית אחראי על עיצוב הפנס הקדמי שכל-כך מזוהה עם קטמ בשנים האחרונות, אבל הוא בטוח היה מרוכז מאוד…

אף אדם שפוי

עזבו אתכם משטויות, אף אדם שפוי לא קונה ק.ט.מ בגלל העיצוב. יש שיגידו שהדעות חלוקות לגבי מידת השפיות של רוכשי קטמ באופן כללי, אבל בכל מקרה – זה בדרך-כלל לא בשביל העיצוב. קטמ קונים בשביל הביצועים והריגוש. או לפחות בשביל הפוזה הזאת – אם זה הקטע שלכם.
את תהילתם ומקומם בטבלת המכירות החבר'ה ממטיגהופן הרוויחו בזכות אופנועים קרביים וקיצוניים לעיתים, שנועדו "לתת בראש" ולשבת בראש הפירמידה מבחינת ביצועים, ולא שום דבר אחר. אופנועים אגרסיביים ולא בהכרח ידידותיים שפונים לחלק הכי פרימיטיבי שבמח האדם, חלק מאצ'ואיסטי טיפש ואגואיסט שלא מתעניין במיוחד במילים כמו עיצוב או עידון, וכנראה שגם לא במילים אמינות או זהירות.

דיוק 890 – נצר לשושלת מטורללת

הדיוק החדש הוא בהחלט נצר גאה לשושלת האוסטרית המטורללת.
תנוחת ישיבה קרובה יחסית לכידון הרחב מעבירה הרבה משקל לגלגל הקדמי, הופכת את ההיגוי למיידי וחד במיוחד והכי חשוב, מכניסה אותך מיד לפוזיציה קרבית – מרפקים החוצה ורצח בעיניים. ההיזון החוזר, ההיגוי וההתנהגות חדים ברמה מדהימה. תשלבו את זה עם משקל קל ומנוע (אוי המנוע…) חזק ואגרסיבי ותגובת מצערת (ניתנת לשליטה, אבל גם במצב הכי נעים -) עצבנית וקיבלתם אופנוע שמעודד אותך לצלול כמו קמיקזה לתוך פניות. כזה שבהילוך ראשון ושני לא צריך שום טכניקה, סל"ד או זריקת קלאץ כדי להניף את הקדמי לשמיים, וגם בהילוכים גבוהים יותר לא בדיוק סובל מאין-אונות או בעיות זיקפה…
תוסיפו בקרת אחיזה איכותית ומשוכללת בעלת אינספור מצבים שמותחת את הגבולות ומאפשרת פרפורים נשלטים ברמה כזאת שאפילו אני נראיתי לפעמים כמו מקצוען, וקיבלתם מכונה קרבית ומטורפת לגמרי.

סקלפל

"סקלפל" שמעתי שקוראים לו לפעמים, ומי אני שאתווכח? דיוק 890 הוא חד ומדוייק כמו סכין מנתחים, ואם לא משתמשים בו נכון – גם מסוכן כמו אחד. ק.ט.מ אמנם ציידו את האופנוע בשלל מערכות בטיחות מתקדמות ומשוכללות, אבל לצערי (או שלא?) עדיין לא המציאו בקרות כאלה גם לרוכב…
הדיוק החדש משגר אותך מנטלית בחזרה לגיל 15 והופך אותך לילד טיפש וחרמן פוזות וגזים. הטרנספורמציה מוצלחת כל-כך שכמעט הלכתי לקנות חבילה של ווינסטון-לייט רק בשביל להחביא אותה בשיחים לפני שאני נכנס הביתה. רק במזל לא התגנבתי באמצע הלילה לסניף בני-עקיבא הקרוב למחוז מגוריי להקפיץ טקילה וספרייט בכוסות פלסטיק חד-פעמיות. אפשר להגיד הרבה דברים על ק.ט.מ – אבל הם יודעים לייצר "מכונות".

התנצלות

אם יצרתי את הרושם שהדיוק הוא אופנוע גס, חד-מימדי או פרימיטיבי אני מתנצל. הוא ממש לא. הדיוק הוא אמנם כלי חזק וקיצוני, אבל זה לא בא על חשבון שום דבר אחר. תנוחת הישיבה סבירה לחלוטין, הוא די נוח ומצוייד בשפע חיישנים, בקרות ומערכות אלקטרוניקה ובטיחות שכל דבר בהן ניתן לכיוונון באיזה עשר דרגות. אם ממש תתעקשו להשתמש בו באופן רגוע ובעיקר – אם תצליחו לשלוט בעצמכם – הוא יהיה כלי יום-יומי שפוי והגיוני.
כמו שאמרו הספרטנים לפיליפוס השני מלך מוקדון – אם.
בקיצור, אם אתם מתכננים לקנות אופנוע בסגנון בזמן הקרוב – והאמת שגם אם לא – קחו סיבוב דחוף!

גלריית תמונות

תגובה אחת

  1. היושב על הכתום

    "הטרנספורמציה מוצלחת כל-כך שכמעט הלכתי לקנות חבילה של ווינסטון-לייט רק בשביל להחביא אותה בשיחים."
    צחקתי.
    אחלה כלי, כל מילה אמת.

השאר תגובה