CFMOTO 650MT - צילום: שמוליק פאוסט

אופנועי CFMOTO – זו רק ההתחלה…

זוג אופנועי CFMOTO עברו תחת הכפפות של שמוליק פאוסט וזרקו אותו למקום של שאלות פילוסופיות כנות לגבי העתיד של האופנועים הסיניים בתחום הדו גלגלי. נראה שהענק מהמזרח לא יפסיק ולא ינוח עד שיצליח ליישר קו (ואף יותר) עם התוצרת מיפן ומאירופה. טקסט שהוא יותר מחשבה על העתיד לבוא מאשר רכיבת מבחן של ממש.

כתב וצילם: שמוליק פאוסט 

"סין היא ענק רדום, כאשר יתעורר – העולם ירעד".
ובכן, למי שלא הרגיש את הרעידות עד עכשיו, אין כמו תקופת הקורונה כדי להתחבר למציאות – הענק הרדום ממשפטו המפורסם של נפוליאון מתחיל להתעורר.

הנוכחות הסינית בחיינו הולכת ומתעצמת בעשורים האחרונים. ממדינה סגורה ועניה שמייצרת סחורה זולה ולא איכותית, הענק הסיני הפך להיות מעצמה יצרנית שמספקת מוצרים מכל התחומים, בכל הרמות ולכל העולם.

מביגוד ועד טכנולוגיה – אינספור מותגים מפורסמים ואיכותיים מכל העולם מוכרים לנו תוצרת סינית, אתרים סיניים מוכרים לנו חיקויים סיניים ברמות איכות שונות, ויותר ויותר אנשים רוכשים מותגים סיניים "מקוריים" – בגדים, מוצרי טיפוח ויופי, אקססוריז, שעונים, קורקינטים חשמליים, מערכות סטריאו, פלאפונים ומגיפות – "מייד אין צ'יינה" זו כבר לא בהכרח מילה גסה, והיד עוד נטויה.

בתחום הרכב בכלל והדו-גלגלי בפרט, למרות ניסונות לא מעטים, לא הצליח אף מותג סיני לייצר דריסת רגל משמעותית, והתוצרת הסינית עדיין נחשבת נחותה מאוד יחסית לכל מותג קוריאני, יפני או מערבי, אפילו אמריקאי. אופנוע סיני מרגיש בדרך כלל מהשניה הראשונה כמו חיקוי זול ולא איכותי ברמה שנעה בין גרועה מאוד למביכה עוד יותר. עד עכשיו.

CFMoto

סיבוב קצר מסביב ל-GT ול-MT מבהיר שלא מדובר עוד בתוצרת הסינית ה"זולה" והמוכרת. העיצוב נראה טוב, התחושה מהפלסטיקים די איכותית, ההרכבה נראית ברמה גבוהה יחסית, המסך בג'יטי נראה מצויין, ומלבד כמה רכיבים שרואים שהמותג "חסך" עליהם, הכל נראה לא רע בכלל. גם אחרי סיבוב קצר עליהם התחושה לא ממש משתנה.

ה-650MT מרגיש בנסיעה כמו אופנוע "מערבי", תפעול הגיר אמנם לא הכי חלק ומהלך הרגלית קצת ארוך מדי, אבל המנוע מרגיש טוב, כח לא חסר לו, מיגון הרוח מצויין והכלי נוח מאוד לשיוט ארוך ומהיר, מצויין עבור מי שצריך כלי לרכיבות יומיומיות ארוכות או רוצה לצאת לטיולי סופ"ש רגועים. מלבד כמה "נפילות" קטנות התחושה מהפלסטיקים ומההרכבה די טובה.

התמורה

מעבר לכך, בלי קשר ל-650MT אני חייב להודות שאני לא מת על אופנועי תיור כביש "אדוונצ'ריים" בעלי תנוחת רכיבה זקופה באופן כללי – הגב מתקפל לצורת "סימן שאלה" די מהר והתחושה מהפרונט שלהם מעורפלת, ולקח לי קצת זמן לצבור עליו ביטחון בהטיות – לחובבי הז'אנר.

מבחינת אופנוע לכסף – עם עודף מ-40 אלף ש"ח, יכולות תיור מרשימות מאוד וסט מזוודות שמגיע עם האופנוע קומפלט – אין שום דבר בשוק שמתקרב לתמורה שתקבלו.

אופנועי CFMOTO – האם אני עושה להם הנחה?

ה-400GT הוא לדעתי היפה מביניהם ובעל פוטנציאל רציני בעיני. הוא יפה, נוח מאוד, ההתנהגות שלו מצויינת והתחושה הכללית "מערבית", איכותית ומושקעת מאוד לדעתי, מלבד כמה נק' תורפה קטנות. מבחינת ביצועים אמנם גם פה תפעול הגיר לא הרגיש הכי חלק בעולם, ולצערי הרב אופנוע ההדגמה הגיע עם מנוע בנפח 400 סמ"ק שהרגיש חלש ביחס לאופנוע הגדול והכבד, ובשילוב עם הגיר ה"ארוך" חייב הקפדה על סל"ד מתאים וגבוה במיוחד על מנת לייצר קצב סביר, אבל אני מעריך שעם המנוע הגדול מדובר במכונה מהנה מאוד, ובמחיר אטרקטיבי במיוחד.

אולי אני עושה להם הנחה כי הציפיה שלי מהתוצרת הסינית נמוכה מלכתחילה, ואני אולי לא יכול להעיד לגבי אמינות האופנועים או הסחירות של המותג (והשוק הישראלי כידוע לא סלחן במיוחד) אבל בדבר אחד אני בטוח – זו רק ההתחלה.

ענקים אולי נעים לאט, אבל קשה מאוד לעצור אותם.

גלרייה

עוד מהמקלדת של שמוליק פאוסט:

רכיבה על הסוזוקי SV650 – מהאופנועים שמפתיעים אותך

מוטו גוצי V85TT – לא שגרתי

אופנועים הם אקזוטיקה להמונים

קרוזרים: אופנועים ארוכים לרוכבים קצרים

רוכב ישראלי בלוס אנג'לס

הכרובלוג בפייסבוק

 

השאר תגובה