מנוע חדש ממוטו גוצי ל-2022

מוטו גוצי חוגגים 100 שנות פעילות בדגם חדש עם מנוע חדש ומתקדם

מוטו גוצי הציגו מנוע חדש ומתקדם בנפח 1,000 סמ"ק מקורר נוזל (!) בתוך דגם חדש לחלוטין. קבלו את ה-V100 Mandello. אופנוע GT SPORT חדש מהיצרנית הוותיקה לכבוד חגיגות ה-100 שנה להקמתה.

מנוע חדש מהכי וותיקים ביבשת

מוטו גוצי, שהוקמה במרץ 1921, היא היצרנית האירופאית הוותיקה ביבשת ובין הוותיקות בעולם. למעשה, אם ננפה ונשאיר את היצרניות שלא הפסיקו לפעול לכל אורך התקופה הזו, הרי שרק הארלי דוידסון (1903) וותיקה ממנה.

כחלק מתנופת החידושים ממנה נהנית היצרנית הוותיקה בהשקעה של חברת האם פיאג'ו (שרכשה אותה ב-2004), ולכבוד חגיגות 100 השנה למותג, הוצג בסוף השבוע ה-V100 Mandello.

אין הרבה פרטים על האופנוע עצמו או על המנוע, מאחר והיצרנית שומרת את הפצת המידע לתערוכת EICMA שתיערך בנובמבר באיטליה. מה שכן אפשר להבין מהדלפות והשערות די הגיוניות, הוא שמדובר על מנוע שישמש דגמים נוספים של היצרנית, כבר בעתיד הקרוב.

השערות וספקולציות

עוד יודעים לשער כי מדובר על מנוע מודרני בנפח 1,000 או 1,050 סמ"ק בתצורת V אורכי (הקראנק הוא לאורכו של המנוע, תצורה שמזוהה מאוד עם היצרנית בששת העשורים האחרונים). המנוע מצויד בדרייב שאפט, הוא מקורר נוזל עם ארבעה שסתומים לצילינדר. הצפי הוא כי המנוע יפיק כ-110-120 כוחות סוס וכמובן יעמוד בתקנות היורו5 המחמירות.

ב-Cycle World פורסם כי האב טיפוס של המנוע היה על שולחנות השרטוט של היצרנית עוד מ-2010  אבל הוא לא פותח מ-2 סיבות עיקריות: פיאג'ו העדיפו לקדם את המותג אפריליה שבבעלותם ומוטו גוצי נאלצה להמתין עם תקציבי הפיתוח. סיבה נוספת הייתה ההתמקדות של מוטו גוצי בפיתוח מנוע ה-Big Block ל-V1300, דבר שלא יצא לבסוף אל הפועל.

מחווה לעיירה

הדגם הראשון שהוצג עם יחידת ההנעה החדשה הוא ה-100 Mandello. הוא כולל בשמו מחווה לעיירה לצד אגם קומו באיטליה, בה ממוקם מפעל מוטו גוצי מאז הקמתו ועד היום. העיצוב, שנראה כמו מיקס בין 2 דגמי עבר בולטים של מוטו גוצי, ה-Norge 1200 מהדור הראשון או ה-Targa 750 מתחילת שנות ה-90', נראה גם מתקדם למדי, גם אם סולידי, ומזכיר את דגמי שנות ה-80' של היצרנית.

השקת הדגם תתקיים כאמור בנובמבר הקרוב. צפו לדגם באולמות התצוגה במהלך אביב 2022.

קישורים שקשורים:

ההיסטוריה של מוטו גוצי מההקמה ועד לרכישה ב-2004 ע"י פיאג'ו

מוטו גוצי V85TT – לא שגרתי

בקו הזינוק: מוטו גוצי, בריטן ודוקאטי

 

השאר תגובה