לסגור את סדום ערד

לסגור את סדום ערד?

 האיש שרוצה לסגור את כביש סדום ערד: הכירו את שמואל ריפמן. מס` 46 ברשימת קדימה לכנסת הקרובה ואיש קיבוץ רביבים. ע"פ הסקרים, ריפמן לא יזכה כנראה למושב בכנסת ה-17, וטוב שכך. הבוקר הכריז האיש, הנושא בתואר "יושב ראש מנהלת פיתוח הנגב", כי לדעתו יש לסגור את כביש מס` 31 (הידוע כ"כביש סדום-ערד"), בפני אופנוענים.

אין לי בעיה עם הרעיון – די צפוי שאדם חסר ידע והבנה בתחום התעבורה, יחשוב שהוא יכול לצאת הכרזות שכאלו. אנחנו רואים את זה בחיי היומיום אצל לא מעט נהגי פחיות. ובינינו, 12 הרוכבים שנהרגו על הכביש מאז הפך למקום העלייה לרגל של אופנועני ישראל, לא צובעים את הכביש בצבעים וורודים אלא רק באדום-דם.

 מה שכן מרגיז (מה מרגיז? מרתיח!) הוא ש:

א. ריפמן סתם מייצר גלים תקשורתיים על הגב שלנו. שום תקרית יוצאת דופן לא התרחשה בכביש הנ"ל לאחרונה, ונראה שרק תקופת הבחירות גרמה לאיש להכריז זאת. אנחנו לא תמימים – אנחנו אכן מייצרים יותר תאונות ויותר נפגעים לעומת שאר משתמשי הכביש (ביחס לאחוז הדו גלגליים במדינה מתוך צי הרכב הכולל) אבל עדיין אין סיבה שכל פוליטיקאי בגרוש יתלבש לנו על התחת כשבא לו.

 ב. וזו הסיבה היותר מרגיזה: הכביש הזה הינו כביש ציבורי, שנבנה על חשבון משלם המיסים. שזה אני, את ואתה. מפחיד אותי לחשוב שאחד כמו ריפמן הממהר לנכס לטובת ציבור זה או אחר נכסים השייכים למדינה, ולהפלות את השימוש בהם, על סמך הבחירה שלנו בכלי רכב מסוג זה או אחר, רץ לכנסת.

כל עוד המדינה אישרה את השימוש בכלים אלו על כבישיה, ללא הגבלות מיוחדות (כמו שיש למשל, לגבי משאיות או רכבי לימוד נהיגה), הרי שלאף אדם אין את הזכות להחליט אחרת. חופש התנועה הוא בסיסי. ריפמן מאוד "קל על ההדק" בנושא שלילת זכותו הבסיסית של ציבור הרוכבים, ויש לזכור זאת לקראת הבחירות הקרובות. כבר הזכרתי שהוא מ"קדימה"?

ובאותו נושא:

נתפס ברשת: רחפן מעל כביש סדום ערד

אלוף הפיתולים

טיול אופנועים לים המלח עם הרגועים

המסלול בערד: הקפה מצולמת עם אופנוע ספורט על המסלול החדש

הכרובלוג בפייסבוק

Save

תגובה אחת

  1. אורי עייף

    אני בעד לאסור פוליטיקאים
    מושחתים, נבערים, ובצורה בסיסית מטומטמים, מלהכנס לכנסת.

השאר תגובה