תאונות אופנועים גלגלים

כשחוליגניות, ספורט מוטורי ופייסבוק נפגשיםאמצע שנות ה-2000, בשיאן של ליגות הסופרמוטו הישראליות, קבע ידידי אלי פאנגס כלל פשוט שנועד לפתור את התרברבויות ה-Trash Talks שרצו בפורום סופרמוטו באתר תפוז. אלו  אותם דיבורים בין מתחרים המקניטים אחד את השני בתקופות שבין מרוץ למרוץ.

הכלל של הפאנגס היה תמציתי והסתכם במשהו שהוא בערך כך: "3 הקפות או שתסתום ת'פה". בהסבר למתקשים: "תעלה למסלול למרוץ של ראש בראש כדי להוכיח מי יותר טוב. עד אז, תפסיק לדבר, להקניט או לנסות להלך אימים על המתחרה האחר". הכל נסגר ברמת המסלול. באנגלית אומרים גם: When the flag drops the bullshit stops. ובתכל'ס? זה מה שיפה במרוצים.

ע"פ הכתוביות בתחילת הסרטון הבא, הסיפור כאן היה דומה. Trash Talk סטנדרטי בפייסבוק התפתח למרוץ ראש-בראש בין זוג רוכבים, מיקי מאזו (Micky Mazo) ורומר קורבה (Romer Corbe). אבל סביבם התפתח מחול שדים קטן בדמות הימורים מצטברים של 20,000 דולרים מצד הצופים הווירטואליים המשולהבים ספק משועשעים. סכום כזה הוא מה שהופך אותו, ככל הנראה, לאחד ממרוצי הקטנועים הבלתי חוקיים שגלגלו הכי הרבה כסף אי פעם.

האירוע, שהתקיים במדינה כלשהי באסיה (הערכה פרטית ובלתי מבוססת? אינדונזיה), מתחיל בכביש מפותל על קו לבן שנצבע על האספלט והסתיים כמה דקות ארוכות מאוחר יותר, בקו דומה בתחתית הכביש.

אלפי צופים (!) התגודדו משני צדי הכביש, כמה וכמה רכבים ורוכבי קטנועים נוספים תמימים שנקלעו במקרה לכביש, הפכו בעל כורחם ובניגוד לרצונם, למכשולים מלאכותיים בפני שני הרוכבים וכל השאר? גז, השכבות, אדרנלין בחליפות עור ועל קטנועים משופרים מהתחת. וסלחו לי על הצרפתית שלי.

הסרטון כולו הוא לקט קטעי וידאו ממצלמת הקסדה שעל הרוכב ושל קטעים שצולמו על ידי הצופים.

פורסם במקור בדו"גיגים

הבהרה: אין בפרסום טקסט זה ובפרסום הסרטון כדי לתמוך במעשים שכאלו. זוהי רק הפניית זרקור צנועה לעוד נדבך מהפנים הרבות של התחום הדו גלגלי…

השאר תגובה