סרט GP מסלול אספלט

אוטוטו 2017 ואין מסלול אספלט

יש חוק אבל אין מסלול אספלט או: איפה היינו אז ואיפה אנו היום? יש אולי ספורט מוטורי חוקי, אבל כל המסלולים שהיו זמינים מאז – חלקם מפוארים, ארוכים וטובים באלפי מונים מזה המתועד בסרטון, כולם נסגרו. לא משנה כרגע הסיבה, משנה רק העובדה הפשוטה: אנחנו יותר מעשור מאז שעבר חוק הספורט המוטורי בכנסת, ומרוצי אספלט או מסלולים, אין.

שפיצרינג – מסלול אספלט הכי קרוב לדבר האמיתי

אהוד אלדר תיייג אותי בפייסבוק כתגובה לסרטון הבא שבו לא נתקלתי מעולם. תיעוד של גמר מרוץ ליגת הקטנועים הראשון של 2005. הרבה שמות מוכרים כיום, שרק חלקם היו מוכרים לחובבי התחום דאז.

מדהים לראות כמה מגניב היה המסלול שם, וכמה מתוקתק היה עם הצמיגים לאורכו, הקהל הרב (יחסית), השילוט הצבעוני והקרבות על המסלול.

אני מנהל את האירוע בחולצה וכובע כחולים, מזניק את המרוץ ומסיים אותו, עם דגל השחמט.

יש אקשן, שווה לצפות:

חלק מהשמות של המתחרים, מפורטים בהמשך.

אריאל אלסיבוני – היום קונגלומרט מדיה מוטורית בהתהוות (אובר-דרייב, ערוץ אגו, ערוץ 5 וכו'), אז רוכב ג'וירייד שמגיע להתחרות בפעם הראשונה במרוצי הקטנועים המחתרתיים במסלול השפיצרינג שבצומת ירקונים בפתח תקווה. אפילו הקריין – טל שביט (זכרונו לברכה), בכובע הבוקרים החום וחולצת "תפוז אופנועים" שחורה, לא ממש מבטא את שם משפחתו נכון. לימים הם יעבדו יחד כתף אל כתף במגזין "אוטו".

ועוד שמות: עזרא יצחק – "השדון", על פיאג'יו סקיפר עם המספר מתחרה 666 – איש פורום האופנועים בתפוז, כותב בפול גז ולימים גם מפיק וכותב במדור הרכב של "הארץ". גל ברדה (שמנצח את המרוץ בהפרש ניכר) – אז רק "הבן של אלי ברדה" (יבואן דוקאטי כיום), היום כבר עומד כאושייה מוטורית עצמאית בפני עצמו כמתחרה באירופה. משה פרחי – איש "מוטו" דאז, מדריך נהיגה ורכיבה כיום. חיים זנדברג – מעמודי התווך של עולם המרוצים הישראלי דאז, ולמעשה גם כיום.

השאר תגובה