רכיבה למצדה

אין רכיבה למצדה בראש השנה 2016

למה אין רכיבה למצדה בראש השנה הקרוב? כי אנחנו אוכלים את הדייסה שבישלנו במו ידינו.

הודעה לעיתונות שפורסמה על ידי הגן הלאומי מצדה של רשות הטבע והגנים בדף הפייסבוק שלה. מילה במילה, לא נגעתי. גם התמונות המצורפות הינן מהדף שלהם.

אין רכיבה למצדה – ההודעה

גן לאומי מצדה ייסגר לכניסת מבקרים בשעות הזריחה בראש השנה
מחשש לנזק סביבתי ע"י אלפי אופנוענים
האתר ייפתח ביום זה רק החל משעה 8:00 בבוקר
רשות הטבע והגנים מודיעה באופן חריג על סגירת גן לאומי מצדה לעליה בזריחה, בא' ראש השנה (יום ב' ה-3/10/16 לפנות בוקר), מחשש לפגיעה סביבתית משמעותית בחניון האתר שנגרמת כתוצאה מהתכנסות אלפי אופנוענים הנוהגים לפקוד את המקום במועד זה מידי שנה. ביום זה האתר ייפתח למבקרים החל משעה 8:00 בבוקר.

סגירת האתר לעלייה בזריחה במועד זה היא חלק מלקחי רשות הטבע והגנים בעקבות המפגעים הסביבתיים, הלכלוך הרב והנזק לרכוש, שנגרם כתוצאה מההתכנסות ההמונית של אלפי האופנוענים בשנה שעברה, כאשר אף גורם רשמי מאושר לא עומד מאחורי יוזמה זו ומסוגל לקחת אחריות על הנעשה ותוצאותיו.

במסגרת זאת תפעל רשות הטבע והגנים בתיאום עם משטרת ישראל על מנת לבצע חסימת תנועה ולמנוע את כניסת האופנוענים לסביבה ולחניון האתר, שהינו חלק מהגן הלאומי.
מסע רכיבת האופנועים, שכולל אלפי רוכבים ונלווים (כ-6000 איש), הוא חלק מהתארגנות פיראטית ולא מוסדרת של אלפי אופנוענים מרחבי הארץ ביציאה למסע משותף למצדה על מנת לצפות בזריחה הראשונה של השנה.

לדברי איתן קמפבל, מנהל מרחב מצדה, ברשות הטבע והגנים, "בשנים הראשונות של מסע זה, כאשר התארגנות זו כללה רק מאות אופנוענים, שהקפידו יחסית לשמור על הסדר הציבורי, על הסביבה ועל הניקיון, הדבר עוד היה נסבל מבחינת הסביבה, יכולנו להבליג ואף לעודד זאת ברמה זו או אחרת. כיום לעומת זאת, עם אלפי רוכבים שמגיעים לאתר בשעה נתונה ללא אף גורם שלוקח אחריות על הסדר והארגון של אירוע מסוג זה, מדובר בפגיעה סביבתית משמעותית הפוגעת גם בטבע וגם ברווחת וחווית הטיול של מבקרי האתר שאינם נמנים על התארגנות זו. לצערנו בהתכנסויות המוניות אלו, אנו נחשפים גם להתנהגות לא אחראית מצד קומץ רוכבי אופנועים ונוהגים ברכבים שבאה לידי ביטוי בנהיגה בפראות ובמהירות מופרזת בתוך חניון הגן עצמו, המהווה סכנה ממשית לבטיחות המבקרים וחיי אדם.

על כן אנו נדרשים לפעול באחריות המתבקשת ולנקוט משנה זהירות כדי להבטיח את בטיחות המבקרים והשמירה על הסביבה".

בתמונות :
הלכלוך הרב שנשאר בתום ההתכנסות הפיראטית
תמונת ההמון והאופנועים המגיעים לאתר (צילום מההתכנסות האחרונה בשנת 2015)
קרדיט צילום :איתן קמפבל, רשות הטבע והגנים.

ככה זה היה כשרכבתי למצדה ב-2012 וככה ב-2011

 

ובאותו נושא

כל אחד ומצדה שלו

רכיבת ראש השנה 2017

לרכיבת ראש השנה 2018

רכיבת ראש השנה – הסרט

הרשמה לדף הפייסבוק של הכRובלוג

השאר תגובה