מיגל גאלוצי

מיגל גאלוצי: מעצב חלומות דו גלגליים

אתם אולי לא מכירים את המעצב התעשייתי המפורסם מיגל גאלוצי (עונש תקבלו אחר כך), אבל את יצירותיו אתם מכירים ועוד איך.

מיגל גאלוצי הוא מעצב אופנועים נודע, שהתחיל לעבוד בסוף שנות ה-80 של המאה שעברה בקבוצת קאג'יבה. הוא עבד בחברה כ-17 שנים והוציא תחת ידיו דגמים רבים שעוצבו על ידו כמעט באופן בלעדי, חלקם הפכו לאייקונים תרבותיים בעולם הדו גלגלי ואפילו מחוצה לו. אח"כ המשיך לעבוד באפריליה, התקדם בסולם הדרגות, וכיום הוא האחראי על העיצוב בקונצרן פיאג'יו האיטלקית, משנה לנשיא החברה.

ducati-m600

יצירותיו של מיגל גאלוצי

בין יצירותיו ניתן למנות בראש ובראשונה את העיצוב הראשוני, הקלאסי והאלמותי  של הדוקאטי מונסטר , וגם של חלק מגרסאות ההמשך. את המונסטר יצר תחת המוטו המינימלסטי שהוא עצמו הגדיר כ-"כל שאתה צריך (בעבור אופנוע) הוא מושב, מיכל דלק, מנוע, 2 גלגלים וכידון".נשמע פשוט, לא?

העיצוב "הפשוט" הזה, שנחשב כיום לעיצוב אייקוני שאינו תלוי בזמן, הכניס את המונסטר לרשימת 10 האופנועים היפים והמעוצבים בכל הזמנים, בכל רשימה אפשרית. אגב, יש המחשיבים את המונסטר כאופנוע שהחזיר העניין ואת הפופלאריות לקטגוריית האופנועים העירומים, שנראה שהייתה קיימת מאז ומתמיד, ומוכרת היום תחת השמות נייקד, סטריט-פייטרים ועוד.

יצירות משולחן השרטוט

06-tuono-factory

עוד עיצובים בולטים עליהם חתום גאלוצי הם (רשימה חלקית ולא קצרה): הדוקאטי 900SS מ-1991 והדוקאטי ST2, הראפטור וה-V-ראפטור של קאג'יבה בעלי העיצוב השנוי במחלוקת. באפריליה: דורסדרו, שיבר, טואונו והמאנה 850. אפילו חלק מדגמי הוסקוורנה "האדומה" (שהייתה מיוצרת באיטליה בבעלות ב.מ.וו) עוצבו על שולחן השרטוט שלו.

בעבור מוטו גוצי עיצב חלק מסדרת ה-V12 (בתחילת שנות ה-2000), הקליפורניה 1400 ואת גרסת הקפה רייסר המובססת על ה-V7 Stone. גרסה שהיא עצמה המחווה של גאלוצי לסדרת ה-V7 Sport של החברה משנות ה-70 של המאה שעברה.

הראיון 

הקישור הבא הינו לראיון שנערך בביתו של גאלוצי בקליפורניה. על ילדותו במשפחת רוכבים, על האופנועים הראשונים וכמובן, על עולם עיצוב האופנועים. הסרטון עלה ליו טיוב ב-2012 וראיתי אותו מאז לפחות פעמיים. ממליץ לכם בחום: פנו לעצמכם רבע שעה ותתרווחו לאחור. קצת קולטורה דו גלגלית והיסטוריה אופנוענית, עוד לא הרגו אף אחד. רק יעשה לכם טוב.

ובאותו נושא

עיצוב אופנוע באגרופים חשופים

האיש ששינה את פני תעשיית האופנועים האיטלקית

עוד אופנועים מיוחדים

אופנועים הם אקזוטיקה להמונים

השאר תגובה