אופנוע אספנות מועדון ה-5

סוכות 2016: אירוע מועדון ה-5

%d7%a4%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%9e%d7%94

ביום שישי האחרון, ה-21.10.2016, נערך מפגש מועדון ה-5 שבאופן מסורתי מתקיים תמיד בחול המועד סוכות. המסורת גם ממשיכה מבחינת המיקום: במרכז הפארק הלאומי אשר ברמת גן.

העובדה כי הכניסה חופשית וללא עלות מחד, והילדים נמצאים בחופשה מאידך, מביא לקהל בכמויות אדירות שמציף את האירוע. נכון, לא כולם מגיעים מאהבה למוטוריקה, מנועים נוזלי שמן או חתיכות פח מחלידות, והרוב מגיעים כי זה פשוט יום לשרוף\זמן איכות (הקף את האפשרות המתאימה), כל עוד הילדים בחופשה הבלתי נגמרת. עם זאת, נראה שכל אחד, אמא, אבא או סבא, מוצאים במגוון האדיר שבאירוע, את אותו הרכב או האופנוע שמעלה להם לחלוחית נוסטלגית מפעם. פשוט נהדר לעבור בין המבקרים ולשמוע אותם מדמיינים עצמם עם רכב כזה או אחר, בבעלותם. רובם המוחץ לא ירכוש כמובן רכב אספנות, אבל כיף לראות ולשמוע אנשים שחולמים בקול רם על ענייני מוטוריקה.

מועדון ה-5 שומעים? צריך יותר שטח תצוגה!

הונדה חצי 2.jpg

אין ספק שהפופלאריות הגדלה והולכת של הייבוא מחו"ל, בעיקר מארה"ב, תורמת משמעותית לתצוגה הרחבה, ובטוחני שהמגוון המוצג באירוע, כפול מזה שהוצג, למשל, לפני 5-6 שנים. אני לא יודע כמה רכבים ואופנועים הוצגו במקום, אבל הקהל נהר למקום בכמויות אדירות ופקקים רבים השתרכו מצומת אלוף שדה ועד לפארק עצמו. מבחינת גודל התצוגה: בפעם הבאה, חייב מועדון ה-5 "להשתלט" על שטח דשא גדול יותר על מנת ליצור רווחים גדולים יותר בין שורות הרכבים, כדי להתמודד עם העומס הרב. להערכתי, היו באירוע, שנמשך כ-4 שעות, מעל 10,000 מבקרים. כבוד! ראו גם את תמונת הפנורמה בראש הטקסט.

%d7%90%d7%a8%d7%91%d7%a2-%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9d

מבחינת ההיצע הדו גלגלי – הוא היה דל באופן משמעותי לעומת הרכבים. זה לא שאין לענף שלנו אופנועי אספנות מכובדים להציג, אלא שפשוט רובם לא ראו לנכון להופיע לאירוע. חבל. הסרטון הקצרצר שצילמתי וערכתי, אומנם נותן אמת מידה לגבי כמות האנשים במקום, אך לצערי די מסכם את היצע האופנועים שהוצג.

בסיכומו של דבר, מי שלא היה, הפסיד יופי של אירוע. בייחוד אם הוא מחפש הזדמנות לרוקן קצת את המצברים של הילדים בקצת פעילות תחת כיפת השמיים. מומלץ לא לפספס את זה של השנה הבאה.

2 תגובות

השאר תגובה